کاربرد ساندویچ پانل در سقف‌ کاذب

سبکی و مونتاژ آسان از ویژگی‌های ضروری در صنعت ساختمان است. در طرح‌های شهری بیش‌تر، توسعه افقی جایگزین طرح عمودی، آپارتمان‌های بلوکی و آسمان خراش‌ها به منظور بهره برداری از ارتفاعات و کاهش کاربری زمین جایگزین ساختمان‌های کوچک شدند. از کاربرد های ساندویچ پانل در سقف کاذب در این توسعه، معماری مدرن و مصالح سبک وزن و اجرای ساندویچ پانل ضروری است و به منظور تقویت پایداری، کاهش انتشار، محدود کردن هزینه‌های کار و جابجایی، صرفه جویی در زمان و امکان مونتاژ سریع و آسان، پانل‌های لانه زنبوری و ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل سقفی

برای اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پانل سقفی کلیک کنید

سقف کاذب چیست؟

سقف‌های کاذب در املاک تجاری محبوب هستند زیرا فضای مفیدی را برای خدمات ساختمانی فراهم می‌کنند که با فضای داخلی ساختمان قابل مشاهده است. فضای ایجاد شده توسط سقف کاذب ممکن است برای توزیع خدمات گرمایش، تهویه مطبوع HVAC ، خدمات لوله کشی، سیم کشی و همچنین فراهم کردن بستری برای نصب بلندگوها، اتصالات نور، دوربین مدار بسته، آتش و دود مفید باشد.

سقف‌های کاذب سقف‌های ثانویه‌ای هستند که در زیر پی اصلی نصب می‌شوند و برای کاهش ارتفاع سقف و مخفی کردن خدمات برق، عایق و لوله کشی استفاده می‌شوند. ساندویچ پانل در سقف کاذب معمولا از یک چارچوب شبکه‌ای فلزی کاذب تشکیل می‌شوند که توسط سیم به سقف اصلی متصل می‌شوند. سپس شبکه سبک وزن با کاشی یا پانل پوشانده می‌شود. این لوازم جانبی مانند سازه ساندویچ پانل در مواد مختلفی برای اهداف متفاوت تولید می‌شوند.

سقف کاذب چیست

انواع سقف کاذب

انواع سقف‌ کاذب بر اساس معیارهایی مانند مصالح، انعطاف پذیری، سهولت نصب، ویژگی‌های صوتی، مقاومت در برابر آتش، هزینه و غیره دارای ویژگی‌های خاص خود هستند. ساندویچ پانل در سقف کاذب در انواع مواد، پوشش‌های سطحی، سیستم‌های تعلیق، سبک‌ها، شکل‌ها و اندازه‌های مختلف برای به کار گیری آن در ساخت سقف کاذب در دسترس هستند. برخی از سقف‌های کاذب ثابت هستند در حالی که برخی دیگر قابل جدا شدن یا ماژولار هستند. سیستم‌های جداشدنی از نظر طراحی انعطاف‌پذیری را ارائه می‌دهند و دسترسی آسان‌تری به مناطق بالای سقف فراهم می‌کنند.

رایج ترین سیستم‌های سقف کاذب عبارتند از:

 • توری و گچ
 • تخته دیواری گچی
 • کاشی یا پانل
 • بازه رایگان
 • آلومینیوم

انواع سقف کاذب

مزایای ساندویچ پانل در سقف‌های کاذب

 • صرفه جویی در انرژی: ساندویچ پانل‌ها در سقف‌ کاذب صرفه جویی بهتری برای نور و عایق ارائه می‌دهند.
 • بهبود کیفیت صدا و ایمنی در برابر آتش: انتخاب‌های متنوع ساندویچ پانل می‌تواند کیفیت صدا و ایمنی در برابر آتش را بهبود بخشد.
 • سیم کشی و تعمیر و نگهداری آسان‌تر لوله کشی: دسترسی آسان‌تر به مناطق خدماتی خاص را بدون ایجاد مزاحمت در کل ساختار فراهم می‌کند.

برای یک سقف کاذب برجسته، ساندویچ پانل‌ها سبک و سفت هستند. بنابراین آویزان کردن آن‌ها یا ثابت کردن آن‌ها به سقف آسان است. ابعاد پانل‌ها اجازه می‌دهد تا مناطق بزرگی مانند فرودگاه‌ها یا ایستگاه‌ها را پوشش دهند.

ساندویچ پانل همچنین می‌تواند پانل‌هایی را برای نمای بیرونی، برای مثال به عنوان سایبان برای ایستگاه‌ها و مکان‌های عمومی ‌عرضه کند.

همچنین ساندویچ پانل در انواع پانل‌های سوراخ دار تولید می‌شود که صدا را جذب می‌کند و اجازه تهویه را می‌دهد. ساندویچ پانل‌های آلومینیومی ‌سفت و سخت، قابل دسترس در اندازه‌های بزرگ و کاملا قابل بازیافت هستند.

دلایل استفاده از ساندویچ پانل در سقف کاذب

عایق کاری موثر، ساختمان را برای استفاده کنندگان از فضاهای داخلی آن بسیار راحت می‌کند و به افزایش ارزش ملکی آن کمک می‌کند. علاوه بر این اثرات زیست محیطی فعالیت ساخت و ساز را کاهش می‌دهد.

ساندویچ پانل در سقف کاذب علاوه بر عایق بندی خوب، ویژگی‌های دیگری نیز دارند که آن‌ها را به یک راه حل سودمند تبدیل می‌کند:

 • مقاومت مکانیکی در برابر تنش‌ها
 • واکنش و مقاومت در برابر آتش
 • سبکی و سهولت نصب
 • مقاومت ساندویچ پانل‌ها در مقابل سایش و آب و هوا
 • امکان نصب بر روی سقف‌های موجود
 • تطبیق پذیری راه حل‌ها: پانل‌هایی برای سقف‌های منحنی، شیب دار و مسطح
 • انواع پرداخت متناسب با سبک‌های مختلف معماری

عایق حرارتی ساندویچ پانل در سقف کاذب

اجرای ساندویچ پانل‌ ها یک سطح عایق پیوسته را در سقف کاذب ایجاد می‌کند که خطر ایجاد پل‌های حرارتی را به حداقل می‌رساند. به لطف عملکرد عایق بالا، آنها به طور گسترده در ساخت و سازهای پایدار و ساختمان‌هایی که برای صرفه جویی در انرژی طراحی شده‌اند؛ استفاده می‌شوند.

بسته به ضخامت و مواد مورد استفاده در هسته، رسانایی حرارتی و مقادیر عایق پانل‌ها می‌تواند به طور قابل توجهی تغییر کند. این فرصتی را برای اندازه گیری صحیح آن‌ها بر اساس نیازهای خاص ارائه می‌دهد.

عایق حرارتی ساندویچ پانل در سقف کاذب

عایق صوتی ساندویچ پانل در سقف کاذب

جرم عایق داخل ساندویچ پانل نیز به کاهش آلودگی صوتی کمک می‌کند. در واقع موادی با عملکرد عایق صوتی عالی وجود دارد. آن‌ها به جای دیوارهای کناری در سقف قرار می‌گیرند، سر و صدای داخل محل‌های مسکونی و کاری را کاهش می‌دهند و مزایای قابل توجهی برای کیفیت زندگی دارند.

ساندویچ پانل سقفی و دیواری

ساندویچ پانل در سقف کاذب که برای رفع نیاز سقف‌های عایق بزرگ، معمولا در ساختمان‌های صنعتی و تجاری متولد شده اند؛ با موفقیت در ساختمان‌های مسکونی نیز به کار می‌روند.

این استفاده که بیش از هر کار دیگری باعث ایجاد ساختمان‌های با صرفه جویی بیش‌تر در مصرف انرژی می‌شود؛ با هدف عایق کاری سقف، بزرگ‌ترین سطحی است که در تابستان بیش‌تر در معرض نور خورشید و در زمستان عامل از دست دادن گرما می‌باشد.

زمانی که به سقف کاذب برای یک محل صنعتی و تجاری نیاز دارید؛ ما در کنار شما خواهیم بود تا نیازهای شما را برآورده کنیم. دیوار و سقف ساندویچ پانل به شما امکان می‌دهد فضای خود را به دو یا چند منطقه با دمای متفاوت در داخل تقسیم کنید. ساندویچ پانل به تدریج جایگزین سیمان و ورق‌های بتنی می‌شود. ثابت شده است که انواع ساندویچ پانل قوی تر، آسان تر و مقرون به صرفه است. آن‌ها همچنین می‌توانند از کاربردهای متنوعی مانند پانل عایق برای سقف و پانل عایق برای دیوارها استفاده کنند. ساندویچ پانل دیواری و سقفی پیش ساخته و عایق حرارتی هستند تا جایگزینی عالی برای ساخت و ساز سنتی ارائه دهند.

ضریب انتقال حرارت در ساندویچ پانل

سخن پایانی

بنابراین یکی از کاربرد های اجرای “ساندویچ پانل در سقف کاذب” صورت می‌گیرد. ام جی سازه سال‌های زیادی است که در این حوزه فعالیت داشته و شما می‌توانید برای استفاده از ساندویچ پانل متراژ پایین یا انواع دیگر آن با مشاورین ما در ارتباط باشید.

امتیازدهی