آشنایی با انواع و کاربرد آبرو در ساندویچ پانل

آبرو کانالی است که در امتداد محیط بام می‌گذرد و آب باران را از پشت بام جمع و تخلیه می‌کند. آب باران تخلیه شده با استفاده از سیستم آبرو باران به زمین منتقل می‌شود. بنابراین با بررسی کاربرد آبرو در ساندویچ پانل قصد داریم انواع آن را بشناسیم. در این مقاله نحوه عملکرد سیستم‌های آبرو باران در ساندویچ پانل سقفی و ساندویچ پانل دیواری توضیح داده شده است.

ساندویچ پانل سقفی

برای اطلاعات بیشتر در مورد ساندویچ پانل سقفی کلیک کنید

آبرو K شکل در ساندویچ پانل

آبروهای K شکل، محبوب ترین نوع آبرو هستند که امروزه در ساندویچ پانل‌ متراژ پایین و بالا مورد استفاده قرار می‌گیرند و اگر خانه ای بخرید احتمالا این نوع آبرو‌ روی آن وجود دارد. شکل آبروهای K شکل مانند “K” نیست. در عوض، نام آن‌ها از یک انجمن ملی گرفته شده است. این آبروها به دلیل ظاهر و تزئینی که دارند؛ بسیار محبوب هستند. این آبرو‌ها نسبت به انواع دیگر آبرو‌‌ها دارای انحنای بسیار بیش‌تری هستند و صاحبان خانه‌ها عموما ظاهر آن‌ها را دوست دارند.

این ظاهر اغلب شبیه شکل‌گیری تاج است که برای صاحبان خانه‌ها برای نصب اطراف سقف خانه‌هایشان بسیار محبوب است. این آبروها می‌توانند آب باران بیش‌تری نسبت به آبرو‌‌های گرد در خود نگه دارند و اگر در جایی زندگی می‌کنید که باران زیاد می‌بارد؛ انتخابی ایده آل می‌باشند. علاوه بر این، آن‌ها در اندازه‌ها و متریال‌های مختلفی برای ساندویچ پانل‌ها تولید می‌شوند و سقف‌سازهای زیادی وجود دارند که می‌توانند آن‌ها را به‌صورت درخواستی بسازند تا کاملا در خانه قرار بگیرند. این بدان معنی است که یک محصول نهایی بدون درز وجود خواهد داشت که به راحتی نشت نمی‌کند. همچنین به دلیل صاف بودن پشت آبرو‌‌های سبک k، می‌توان آن‌ها را روی فاسیای خانه پیچ کرده و ظاهری یکپارچه ایجاد کرد. بنابراین با شناخت کاربرد آبرو در ساندویچ پانل می‌توان از مدل k آن برای یکپارچه سازی فضای مورد نظر استفاده کرد.

آبرو K شکل در ساندویچ پانل

آبروهای اوجی ویکتوریایی در ساندویچ پانل

آبرو‌‌های اوجی قدیمی بسیار متمایز هستند و نمای تزئینی دارند که کاربرد آبرو در انواع ساندویچ پانل در مدل اوجی ویکتوریایی برای خانه‌های لوکس، عالی است. این سبک بر پایه آبرو‌‌های چدنی است که در قرن نوزدهم بسیار محبوب بودند و ظاهری سنتی و در عین حال شیک دارد که می‌تواند عالی به نظر برسد. این نوع آبرو‌ برای خانه‌های سنتی‌تر مناسب‌تر است. اما با طراحی مناسب خانه‌تان می‌تواند در اکثر املاک، عالی به نظر برسد. این نوع آبرو‌ها کم عمق هستند؛ به این معنی که نمی‌توانند تمام جریان آب را که سایر آبرو‌‌ها می‌توانند تحمل کنند. بنابراین در خانه‌های بسیار کوچک‌تر به خوبی کار می‌کنند.

آبروهای اوجی ویکتوریایی در ساندویچ پانل

آبرو‌‌های نیم گرد در ساندویچ پانل

اگر به دنبال آبرو‌‌هایی هستید که بدون اینکه بیش از حد زرق و برق دار باشند و جذابیت خاصی به خانه شما ببخشند؛ بهتر است به جای آبرو‌‌های سبک K به آبرو‌‌های نیمه گرد نگاه کنید. کاربرد آبرو در ساندویچ پانل از مدل نیم گرد، چندان برای بخش‌های تزیینی کاربرد ندارد. این آبروها معمولا از نظر ظاهری کمی ‌سنتی تر هستند و در خانه‌هایی که سبک معماری خاصی دارند؛ کاملا کار می‌کنند.

حتی زمانی که انتخاب کنید آبرو‌‌های نیمه گرد را نصب کنید؛ باز هم باید چند تصمیم بگیرید. زیرا آن‌ها در تعدادی از سبک‌های مختلف، از جمله دو مهره، تک مهره و سبک مهره‌های معکوس در دسترس هستند. این تفاوت‌ها بر نحوه عملکرد آبرو‌ یا سختی نصب آن در سازه ساندویچ پانل خانه تاثیر نمی‌گذارد؛ بلکه همه به ترجیحات شخصی از نظر ظاهر بستگی دارد. آبروهای نیمه گرد همچنین در تعدادی از مواد مختلف موجود هستند که به راحتی هر صاحب خانه‌ای می‌تواند آبرو‌‌های خود را کاملا سفارشی کرده و آن‌هایی را تهیه کند که با خانه‌شان مطابقت داشته باشد، سبک آن‌ها را تکمیل کرده و جذابیت زیادی به آن اضافه کند. آبروهای نیم گرد را می‌توان به راحتی برش داد تا با طول خانه و ساندویچ پانل دیواری شما مطابقت داشته باشد و حتی گزینه‌هایی برای آویزهای مخفی داشته باشد تا مردم نبینند که چگونه به خانه شما متصل شده اند. از فواید و دلایل استفاده از آبرو می توان به قابلیت انعطاف در طراحی آن برای هر خانه ای اشاره کرد. 

آبرو‌ اروپایی در ساندویچ پانل

این آبرو‌‌ها نوعی آبرو‌ نیمه گرد هستند و مهره آن در قسمت بیرونی آبرو‌ جایی که بیش‌تر نمایان است؛ وجود دارد. بسیاری از افراد این نوع آبرو‌ را انتخاب می‌کنند. زیرا از نظر زیبایی بسیار زیبا هستند و کلاس زیادی به خانه شما می‌بخشند. این امر مخصوصا زمانی صادق است که آبرو‌ مسی اروپایی را انتخاب می‌کنید. زیرا از زمانی که نصب می‌شوند تا زمانی که قدیمی و کهنه می‌شوند باز هم براق و جدید هستند و بسیار عالی به نظر می‌رسند. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که مستعد نوسانات دما یا طوفان‌های شدید است که آبرو‌‌های شما را خراب می‌کند؛ آبروهای اروپایی یک انتخاب عالی است. این آبرو‌‌ها عموما از مواد قوی تری ساخته شده‌اند و می‌توانند در آب و هوایی با بارندگی شدید بدون آسیب دیدن یا کنده شدن از خانه شما، بهتر مقاومت کنند. لوله‌های پایینی که به این آبرو‌‌ها بسته می‌شوند؛ کاملا گرد خواهند بود. به این معنی که عریض‌تر خواهند بود و به آب بیش‌تری اجازه می‌دهند تا سریعا بدون مسدود شدن از آن‌ها عبور کند. این برای روزهای بسیار مرطوب و بارانی که این آبرو‌‌ها در آن بسیار خوب عمل می‌کنند) عالی است. حیوانات و پرندگان کم‌تر در این آبرو‌‌ها خانه می‌سازند. زیرا این موجودات زوایایی را که با آبرو‌ به سبک k دیده می‌شود؛ ترجیح می‌دهند.

آبرو‌ اروپایی در ساندویچ پانل

نوع ساخت و ساز و کاربرد آبرو در ساندویچ پانل

علاوه بر دانستن کاربرد آبرو در ساندویچ پانل ، یکی از مهم‌ترین سوالات در خرید ساندویچ پانل، نوع ساخت و ساز آبروها در آن است:

مقطعی

این آبرو‌‌ها در طول‌های مختلف کنار هم چیده شده و سپس بریده شده‌اند تا کاملا روی خانه شما قرار بگیرند. طول‌ها با اتصال دهنده‌ها وصل می‌شوند و می‌توانند برای هر خانه ای ساخته شوند. مهم نیست که چند گوشه دارد یا طول دو طرف خانه چقدر است. این نوع آبرو به صورت سفارشی ساخته نمی‌شود و به راحتی می‌توان آن‌ها را با اره برقی یا سایر دستگاه‌های برش روی ملک برش داد و در اجرای ساندویچ پانل نصب کرد. در حالی که نصب این آبرو‌‌ها آسان و سریع صورت می‌گیرد؛ اما با چند اشکال همراه هستند. هر مکانی که از کانکتور استفاده کرده اید؛ در معرض خطر نشت قرار خواهد گرفت. این بدان معنی است که آب می‌تواند به جای دور شدن از خانه شما به طرفین خانه شما بریزد و احتمالا باعث ایجاد کپک شود. این خطری است که بسیاری از صاحبان خانه مایل به انجام آن هستند. زیرا آبرو‌‌های مقطعی بسیار مقرون به صرفه هستند و شما می‌توانید با تمیز کردن منظم آبرو‌‌ها احتمال نشتی را کاهش دهید.

بدون درز

از دیگر “کاربرد آبرو در ساندویچ پانل” این است که آبرو‌‌های بدون درز به جای اینکه به صورت تکه تکه در کنار هم قرار گیرند؛ فقط از یک تکه ساخته شده‌اند و فقط در دهانه‌ها و گوشه‌ها دارای اتصالاتی هستند و این اطمینان را می‌دهد که بسیار محکم هستند و به طور تصادفی در طوفان سخت نشتی ایجاد نمی‌کنند. از آنجایی که آن‌ها به طور کلی از مواد بسیار قوی ساخته شده‌اند؛ می‌توانید از یک آبرو‌ بادوام و سبک وزن که برای ماندگاری ساخته شده است لذت ببرید. متاسفانه، این آبرو‌‌ها گران‌تر از آبرو‌‌های مقطعی هستند. اما افزایش آرامش خاطر برای صاحب خانه‌هایی که این آبرو‌‌ها را انتخاب می‌کنند؛ ارزشش را دارد. شما باید برای نصب آبرو‌‌های بدون درز روی خانه خود با یک سقف ساز متخصص تماس بگیرید. زیرا همیشه به صورت سفارشی ساخته می‌شوند تا کاملا متناسب با خانه شما باشند و برای ساخت، برش و نصب آن‌ها به تجهیزات خاصی نیاز دارند.

امتیازدهی