کاربرد فوم پشم سنگ در ساندویچ پانل

کاربرد فوم پشم سنگ در ساندویچ پانل

فوم‌های پشم سنگ از PPGI، روی، ورق آلومینیوم، با پشم بازالت با چگالی بالا به عنوان عایق هسته تشکیل شده است. به دلیل عملکرد عالی مقاومت در برابر آتش و عایق صوتی، ساندویچ پانل‌های دارای فوم پشم سنگ معمولا برای مقاومت ساختمان‌ها در برابر آتش و عایق صدا استفاده می‌شوند. در این مطلب به کاربرد “فوم پشم سنگ” در ساندویچ پانل می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

کاربرد فوم پشم سنگ در ساندویچ پانل چیست؟

پشم سنگ نوعی پشم معدنی است که از مخلوط سنگ‌هایی مانند بازالت، دیاباز و دولومیت تولید می‌شود. پشم سنگ با ارائه نتایج عالی در مقاومت در برابر آتش و عایق صوتی، در مقایسه با فوم‌های پلاستیکی از ارزش کمتری در عایق حرارتی برخوردار است. فوم های پشم سنگ در  ساندویچ پانل سقفی ، دیوارهای خارجی یا پوشش پارتیشن در ساختمان‌هایی با خطر آتش سوزی بالا استفاده می‌شود. عایق فوم پشم سنگ را هم چنین می‌توان در هر جایی که می‌خواهید مانند فایبرگلاس یا هر نوع عایق دیگری نصب کنید، از جمله دیوارها، کف، سقف، اتاق زیر شیروانی و فضاهای دیگر. علاوه بر این موارد، کاربرد فوم پشم سنگ به ویژه برای اتاق‌هایی که در امتداد ضلع شمالی سرد خانه‌ها هستند و برای اتاق‌هایی که نیاز به عایق صدا دارند، مانند اتاق‌های رسانه یا استودیوهای موسیقی، مناسب است.

همان طور که اشاره کردیم، از آن جایی که پشم سنگ بسیار مقاوم در برابر آتش است، برای استفاده به عنوان دیوار ضد حریق بین طبقات خانه انتخابی ایده‌آل هستند و هم چنین به هنگام بازرسی ساختمان نیز امتیازهای مثبتی را برای شما به ارمغان می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آورد. (در طول بازسازی یا ساخت و ساز جدید، بازرس ساختمان مناطق خاصی را که نیاز به استفاده از محصولات ضد حریق مانند پشم سنگ دارند، بازدید می‌کند تا مطمئن شود کار به درستی در زمینه ساخت و ساز خانه انجام شده است.)

 
فوم پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ چه نوع پانلی است؟

 اجرای ساندویچ پانل پشم معدنی سنگ با هسته‌های پشم معدنی سنگ سخت ترین الزامات مقاومت در برابر آتش را برآورده می‌کنند و در عین حال از خواص عایق مورد نیاز و حفظ ظرفیت باربری مناسب نیز برخوردارند. ساندویچ پانل پشم معدنی سنگ از 3 لایه تشکیل شده است که لایه خارجی و داخلی آن از دو صفحه موجدار گالوانیزه یا آلومینیومی رنگ شده و هسته پشم معدنی سنگ با چگالی بالا (پشم معدنی) تشکیل شده است. پانل‌ها به دلیل خواصی که دارند ممکن است در اجسامی که به مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش نیاز دارند، اعمال شوند، ساندویچ پانل پشم معدنی سنگ یکی از مؤثرترین مواد آکوستیک مورد استفاده در ساخت و ساز است.

 به عنوان مثال ساندویچ پانل دیواری پشم سنگ با ضخامت 50 میلی متر را در نظر بگیرید. این پانل می‌تواند صدای بیش از 30 دسی بل بر متر مربع را جذب کند. پانل های Rockwool یا همان پشم سنگ هم چنین می‌توانند طرح‌های رنگی مختلفی برای کاربردهای مختلف داشته باشند. برخی از آن‌ها شامل الگوهای استتار، چوبی، مرمر و غیره هستند. ضخامت پانل پشم سنگ از 50 میلی متر تا 180 میلی متر و ضخامت فولاد از 0.4 میلی متر تا 0.8 میلی متر متغیر است. این موضوع باعث می‌شود نصب و اجرای ساندویچ پانل برای کاربردهای دیوار و سقف مناسب باشند. پانل سقف پشم سنگ نیز موجدار است، بنابراین برای تخلیه آب باران خوب است. طراحی مفصل همپوشانی آن نیز آن را برای محافظت ساختمان در برابر رطوبت نگه می‌دارد.

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ چقدر است؟

حال که به این دست از پانل‌های ضد حریق و ضد صدا آشنا شدید ممکن است برای شما نیز این سوال پیش آید که قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ و یا ساندویچ پانل متراژ پایین چه مقدار است. باید به شما این موضوع را ارائه دهیم که معمولا قیمت‌ها در انواع تولید کنندگان کمی متفاوت است اما به صورت کلی این دسته از مواد اولیه ساخت و ساز ساختمان‌ها از قیمت بسیار خوبی برخوردار هستند. به عنوان مثال، می‌توانید به انواع سایت‌های مختلف که اقدام به فروش انواع ساندویچ پانل‌‌ها به صورت آنلاین می‌کنند مراجعه کرده و سپس اقدام به مشاهده کردن قیمت آن ها به صورت آنلاین کنید.

هم‌ چنین می‌توانید با ایجاد یک تماس تلفنی با انواع کارشناسان مطرح در حوزه فعالیت پانل پشم سنگ قیمت‌ها را از این افراد بدست آورید. مورد بعدی نیز مراجعه به انواع فروشگاه‌ها به صورت حضوری است. از این طریق نیز می‌توانید طیف عظیمی از قیمت‌ها را مشاهده کنید و هم‌چنین از نزدیک نیز این پانل‌ها را مشاهده کرده و اطلاعات لازم را از آن‌ها به دست آورید.

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ چقدر است

فوم عایق پشم سنگ چه مزایایی دارد؟

بسیاری از پیمانکاران و مالکان خانه بر روی محصولات عایق مسکونی از عایق پشم سنگ استفاده می‌کنند و این موضوع به دلیل مزایایی است که نسبت به عایق های معمولی مانند فایبرگلاس ارائه می دهد. فوم عایق پشم سنگ هم چنین باعث ایجاد محصولات عایق مورد استفاده در برخی از پروژه‌های ساختمانی تجاری و محیط های صنعتی می‌شود. بنابراین برخی از دلایلی که چرا بسیاری از حرفه‌ای‌ها به چیزی کمتر از فوم عایق پشم سنگ رضایت نمی‌دهند چیست؟ در این قسمت به تعدادی از انواع مزایای این محصول می‌پردازیم.
•مقاوم در برابر آتش است
فوم پشم سنگ، می‌تواند تا دمای 2150 (1776.6 درجه سانتی گراد) درجه فارنهایت را تحمل کند. این به تاخیر در گسترش آتش در شرایطی که هر ثانیه اهمیت دارد کمک می‌کند. نقطه جوش یک عایق فایبرگلاس معمولی می‌تواند به طور متوسط بین 1000 تا 1300 درجه فارنهایت (537.7 – 704.4 درجه سانتیگراد) باشد. میانگین آتش سوزی در خانه حدود 1100 (593.33 درجه سانتی گراد) درجه فارنهایت است، به این معنی که پشم سنگ می‌تواند در برابر بیشتر خطرات آتش سوزی خانه ایستادگی.
•ضد آب است
عایق پشم سنگ آب را دفع می‌کند. هم چنین در برابر پوسیدگی، کپک و رشد باکتری‌ها کاملا مقاوم است و به ایجاد یک محیط داخلی امن تر کمک می‌کند. فایبرگلاس معمولی آب را برای مدت طولانی نگه می‌دارد، به آرامی در پایین جمع می شود و باعث ایجاد کپک و پوسیدگی در دیوارهای اطراف می‌شود. فوم عایق پشم سنگ نمی‌تواند از ترکیدن لوله در دیوار جلوگیری کند، اما می‌تواند به آنچه بعد از آن به وجود می‌آید کمک کند.
•از سنگ ساخته شده است
عایق سنگ پشم از سنگ طبیعی و مواد بازیافتی ساخته شده است. ساختار الیاف غیر جهت دار و چگالی بالای آن به آن ثبات ابعادی بهتری می‌دهد. این “پشم معدنی” مزایای عایق بسیار خوبی به خانه می‌دهد و جویدن را برای جوندگان دشوارتر می‌کند. عایق پشم سنگ یک عایق الیاف معدنی بر پایه سنگ است که از سنگ بازالت و سرباره بازیافتی تشکیل شده است. بازالت یک سنگ آتشفشانی است (در زمین به وفور وجود دارد) و سرباره محصول جانبی صنعت فولاد و مس است. این گونه است که مواد معدنی ذوب شده و به الیاف تبدیل می‌شوند و همین موضوع باعث می‌شود تا مقاوت پشم سنگ از دیگر عایق‌ها بیشتر باشد.

خرید فوم عایق پشم سنگ چگونه ممکن می شود؟

در عنوان‌های قبلی راه های بسیاری برای اطلاع از قیمت این محصول به شما عزیزان ارائه دادیم. شما می‌توانید با استفاده از همان روش‌ها اقدام به خریداری کردن فوم عایق پشم سنگ کنید. شما می‌توانید به صورت حضوری و یا غیر حضوری اقدام به خریداری کردن عایق پشم سنگ کنید. هم چنین می‌توانید از طریق تماس تلفنی نیز محصول خود را سفارش داده و در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی عایق پشم سنگ باعث می‌شود تا در وقت خود صرفه جویی کنید و نیازی نباشد تا راه بسیاری را برای مراجعه به فروشگاه‌ها طی کنید. اما اگر زمان کافی برای مراجعه به انواع فروشگاه‌ها را برای خود دارید، می‌توانید به راحتی به انواع فروشگاه‌های مختلف مراجعه کرده و اقدام به مشاهده و خریداری کردن این محصول به صورت حضوری کنید. هر دو روش می‌تواند محصولاتی بسیار باکیفیت را به شما عزیزان ارائه دهد. توصیه می‌شود قبل از خریداری کردن این محصول تمامی اطلاعات درمورد آن را مطالعه کرده و پس از داشتن اطلاعات کامل درمورد آن اقدام به خریداری کردن فوم عایق پشم سنگ ساندویچ پانلی کنید.

مشخصات فوم عایق پشم سنگ

اگرچه بسیاری از مردم از کلمه “Rockwool / پشم سنگ” برای اشاره به هر نوع عایق پشم معدنی استفاده می‌کنند اما باید بگوییم که به هر نوع پشم معدنی نباید نام فوم پشم سنگ را ارائه داد زیرا کاربردها و هم چنین مزایای استفاده از هر یک از آن‌ها متفاوت است. پشم سنگ یا همان طور که به آن پشم معدنی می‌گویند، از مواد شیمیایی ساخته نمی ‌شود. در عوض این محصول، یک کانی بر پایه سنگ است که به نوعی نشان می‌دهد چرا نام آن را پشم سنگ قرار داده اند! این سنگ همان طور که اشاره کردیم از سنگ بازالت (که یک سنگ آتشفشانی است) و سرباره بازیافتی (محصول جانبی فولاد و مس) ساخته شده است. هم چنین به عنوان پشم الیافی نیز شناخته می شود زیرا به هنگام تولید آنقدر بر روی آن فشار و کشیدگی وارد می‌شود که شبیه به الیافت دیده می‌شود.

پشم سنگ فقط به شکل‌های چوبی، تخته‌ای و لوله‌ای عرضه می‌شود. این بدان معنی است که دانستن مقدار فضایی که باید عایق بندی کنید بسیار مهم است. پس از خرید و استفاده، نمی‌توانید مواد اضافی را برگردانید. پس موضوعی دیگر به هنگام خریداری کردن این محصول، دانستن اندازه فضایی است که باید مد نظر داشته باشید.

سوالات متداول

1. آیا پشم سنگ همان پشم معدنی است؟

افراد این نظر را دارند که پشم سنگ معنا تمامی پشم‌های معدنی را می‌دهد اما این طور نیست زیرا کارایی‌ها متفاوت هستند.

2. برخی از کاربرد های عایق پشم سنگ چیست؟

می‌توان برای ساخت انواع سقف‌ها و یا انواع دیوارها از آن استفاده کرد.

3. مزایا استفاده از عایق پشم سنگ چیست؟

این عایق می‌تواند برای شما فضایی ضد حریق و ضد آب را مهیا کند.

 
امتیازدهی