همه ی ویژگی های ساندویچ پانل طرح چوب

ویژگی های ساندویچ پانل طرح چوب را در 2 نوع دیواری و سقفی مورد استفاده قرار می‌دهند. این 2 نوع مشخصات فنی خاصی دارند و طبیعتاً می‌توان ویژگی‌هایی را نیز برآورد کرد که شناخت این ویژگی‌ها باعث می‌شود تا شما در هنگام انتخاب  ویژگی های ساندویچ پانل طرح چوب و تصمیم‌گیری، بدون دغدغه و کاملاً آگاهانه بتوانید سفارشی هوشمندانه و خریدی مقرون‎به‎ صرفه را تجربه کنید.

اجرای ساندویچ پانل

برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای ساندویچ پانل کلیک کنید

بررسی ویژگی های ساندویچ پانل طرح چوب

در دسته‌بندی انواع ساندویچ پانل، طرح چوب یکی از پراستفاده‌ترین‌ها به شمار می‌آید که بهتر است بدانید جنس چوب هرچقدر مرغوب‌تر باشد، صد درصد کیفیت بهتری را می‌توان انتظار داشت؛ چرا که همراه با فایبرگلاس یک اتصال مستحکم را به وجود می‌آورد. ساندویچ پانل طرح چوب، می‌تواند یک جایگزین خوب و عالی برای چوب به شمار آید که تنها ویژگی این متریال را زیبایی آن نمی‌توان در نظر گرفت؛ به همین دلیل، در ادامه شما را با ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع ساندویچ پانل بیشتر آشنا خواهیم کرد.  

همه چیز در مورد ساندویچ پانل طرح چوب

دوام در برابر رطوبت

یکی از ویژگی‌های قابل تأمل ساندویچ پانل طرح چوب می‌تواند دوام و مقاومت بالایی باشد که در برابر رطوبت و آب از خود نشان می‌دهد. به این دلیل که از فایبرگلاس برای تولید این ساندویچ پانل استفاده می‌کنند و حقیقتاً برای دیگر ساختار ساندویچ پانل‌ها نمی‌توان این‌چنین ویژگی و مزیتی را در نظر گرفت. به هر حال بسیاری از افراد از کانکس‌هایی که با متریال ساندویچ پانل ساخته می‌شوند در شرایط جوی گوناگونی استفاده می‌کنند، برای مناطقی که بارش باران و برف زیادی وجود دارد، صد درصد متریال ساندویچ پانل‌های طرح چوب می‌تواند یک انتخاب و گزینه ایده‌آل به شمار آید.

عایقی بی نظیر و منعطف

در بخش اصلی و به قول معروف هسته این نوع ساندویچ پانل، شما می‌توانید از وجود مواد فیبری هم مطمئن باشید که همین مواد، انعطاف‌پذیری هرچه بالاتری را در هنگام اجرای ساندویچ پانل طرحی مانند طرح چوب به وجود می‌آورد. منعطف بودن این نوع پانل نسبت به دیگر پانل‌ها به صورت واضح به چشم می‌آید.

طبیعتاً این‌چنین مقاومت این نوع پانل افزایش می‌یابد و مانند یک عایق بی‌نظیر عملکرد خود را نشان می‌دهد؛ به همین دلیل است که اگر به دنبال یک متریال بی‌نظیر و همه کاره هستید، ساندویچ پانل همیشه می‌تواند حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد. البته متأسفانه برخی از افراد هنوز با ویژگی‌ها و مزایای ساندویچ پانل‌های مختلف همانند طرح چوب آشنا نشده‌اند که با وجود پیشرفت صفحات وب، عدم آشنایی با چنین متریالی آن‌چنان که باید و شاید نمی‌تواند معقولانه باشد. عایقی بی نظیر و منعطف

وزن سبک

 وزن بسیار کمی که شما برای استفاده از ساندویچ پانل دیواری طرح چوب می‌توانید انتظار داشته باشید، یکی دیگر از ویژگی‌های منحصر به فردی است که نمی‌توان در مورد آن صحبت نکرد. به هر حال وزن سبک سازه‌های این‌چنینی باعث می‌شود تا در هنگام رخدادهای طبیعی همچون زلزله، بتوان کم‌ترین آسیب و صدمه را از سازه انتظار داشت.

  در هنگام حمل و جابه‌جایی، متریالی مانند “ساندویچ پانل طرح چوب” می‌تواند هزینه بسیار کمتری را برآورد کند که به همین خاطر، وزن سبک و پایین را یکی از ویژگی‌های اصلی در هنگام سفارش این نوع ساندویچ پانل می‌توان در نظر گرفت.

مقاوم در برابر ضربه و فرسایش

مقاومتی که ساندویچ پانل سقفی طرح چوب در مقابل ضربه و فرسایش از خود نشان می‌دهد، بی نظیر است؛ چرا که به هر حال به مرور زمان ضربه و فرسایش می‌توانند جزء عواملی باشند که به کاهش عمر مفید سازه‌های از پیش ساخته شده آسیب می‌رسانند.

به همین خاطر برای انتخاب یک متریال مناسب صد درصد باید این‌چنین ویژگی‌هایی را بسیار مهم و کلیدی در نظر گرفت تا در طولانی مدت بدون مشکل و دغدغه خاطر بتوان از سازه مورد نظر استفاده کرد. حقیقتاً ویژگی‌هایی به این شکل، به مقرون به صرفه بودن خرید متریال‌هایی نظیر ساندویچ پانل‌های طرح چوب هم اشاره واضحی می‌کنند.  

تنوع در اندازه و ضخامت

شما متنوع‌ترین ورقه‌های چوب را در ضخامت و اندازه‌های متفاوت می‌توانید در نظر بگیرید و برای سفارش انتخاب کنید. به هر حال این ویژگی هم می‌تواند شما را برای استفاده از ساندویچ پانل متراژ پایین طرح چوب ترغیب کند؛ چرا که امروزه نیاز مشتریان برای ساخت سازه‌های مختلف متفاوت است و صد درصد اندازه و ضخامت هر چقدر تنوع بیشتری داشته باشد، صد درصد استفاده از متریال‌های این‌چنینی می‌تواند بیش از پیش مورد استقبال قرار گیرد.  

تنوع در اندازه و ضخامت

کاربرد ساندویچ پانل های طرح چوب

در ساخت‌وساز مبلمان از ساندویچ پانل طرح چوب استفاده می‌کنند. به این دلیل که این متریال در مقابل رطوبت و ضربه بسیار مقاوم است و البته زیبایی آن را نمی‌توان نادیده گرفت. برای ساخت خانه چنان‌چه هدف کاهش هزینه باشد، کاربردی‌ترین متریال ساندویچ پانلی مانند طرح چوب است.

بسیار مشاهده شده است که برخی برای ساختن قایق هم ساندویچ پانل‌های طرح چوب را یک گزینه ایده آل معرفی می‌کنند؛ چرا که ساختار ضد آبی دارد و می‌تواند در صنعت قایق‌سازی جزء متریال‌های بسیار پراستفاده و مقرون‌به‌صرفه به شمار آید. حتی برای ساخت سازه‌هایی که مقعر و محدب هستند هم ساندویچ پانل مورد نظر یعنی طرح چوب، می‌تواند نصب بسیار راحت و البته سریعی را پیاده‌سازی کند.  

دستگاه برش پانل طرح چوب

از یک دستگاه اختصاصی و اتوماتیک برای برش پانل‌های چوبی استفاده می‌کنند که این دستگاه موتور بسیار قدرتمندی داشته و پیشرفته بودن کنترل‌های الکترونیکی و طراحی مکانیکی آن را هم می‌توان جزء ویژگی‌های اصلی این دستگاه در نظر گرفت. در مورد دقت و ظرافت کارکرد این دستگاه، بهتر است بدانید که شما هر اندازه‌ای را که سفارش دهید، می‌توانید برای برش انتظار داشته باشید. معمولاً در مجموعه‌هایی که به ساخت مبلمان مشغول هستند، دستگاه برش ساندویچ پانل طرح چوب بسیار مورد استفاده و کاربرد قرار می‌گیرد. تنوع اندازه و ضخامت را این دستگاه برش به یکی از ویژگی‎های اصلی این نوع ساندویچ پانل تبدیل کرده است.

سخن پایانی

ساندویچ پانل طرح چوب یکی از پراستفاده‌ترین متریال‌هایی است که می‌توانید برای ساخت سازه‌های گوناگون مورد استفاده و کاربرد قرار دهید. کیفیت و مرغوبیت این متریال قطعاً ویژگی‌های گفته شده را در طولانی مدت تضمین می‌کند. تنها کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر و البته مفیدتری با مشاورین شرکت ام جی سازه در تماس باشید. به هر حال این‌چنین با ساختار این متریال بیشتر آشنا می‌شوید و تصمیم‎گیری آسان‎تری را می‌توانید تجربه کنید

امتیازدهی