نحوه پارتیشن بندی با ساندویچ پانل

شاید تا به اکنون برای شما هم سوال به وجود آمده باشد که پارتیشن بندی با ساندویچ پانل چیست؟ در این باره باید بگوییم که ساندویچ پانل (sandwich Panel) یک ترکیب هسته پلی یورتان بین دو لایه ورق فلزی، محصولی است که ساندویچ پانل نامیده می‌شود.اگر می‌خواهید تا در رابطه با چگونگی و نحوه ساندویچ پانل سقفی اطلاعات کامل و دقیقی را بدست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مطالب همراه ما باشیدتا در مورد ساندویچ پانل دیواری  هم توضیحاتی بدهیم.  هم چنین باید افزود که رایج‌ترین نوع فلز مورد استفاده در حال حاضر ورق گالوانیزه رنگی ورق الوزینگ و الومینیوم پیش رنگ شده است. می‌توان این گونه هم آن را تعریف کرد که پارتیشن بندی با ساندویچ پانل یک متریال ساختمانی پیش ساخته شده در زمینه ساخت و ساز است که شامل دو لایه از یک ماده سفت و سخت است که به هر دو طرف یک هسته سبک وزن متصل شده است. گاهی اوقات اجرای ساندویچ پانل به عنوان پانل‌های کامپوزیت و یا پانل‌های عایق بندی ساختاری نیز نامیده می‌شوند. ساندویچ پانل دارای وزن سبکی است که در برخی از موارد خاص برای ساخت دیوار و یا سقف از آن‌ها استفاده می‌شود. لایه میانی این صفحات از ماده ای عایق و هم چنین سبک وزن ساخته می‌شود.

جنس لایه میانی این صفحات

ممکن است جنس لایه میانی از موادی همچون پلی استایرن، پشم سنگ، پلی اورتان یا XPS و پشم شیشه باشد. دو طرف این لایه را ورق‌های فلزی می‌پوشاند. جنس ورق‌های فلزی نیز به طور معمول ورق گالوانیزه، ورق رنگی یا آلومینیوم پیش رنگ شده و یا ورق آلوزینک پیش رنگ شده است. این موضوع را هم باید افزود که ساندویچ پانل سقفی و دیواری تولید می‌شوند. این صفحات به طور گسترده ای به عنوان یک روکش خارجی برای ساختمان‌های تک و یا حتی چند طبقه ای مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پارتیشن بندی با ساندویچ پانل

انواع ساندویچ پانل از لحاظ جنس

ساندویچ پانل دیواری در سه نوع از لحاظ جنس ماده عایق بندی پانل به دست ساخت می‌رسند و تولید می‌شوند که هر کدام از آن‌ها دارای یکسری ویژگی‌ها و خصوصیاتی هستند. عایق بندی ساندویچ پانل‌ها از پلی استایرن، پلی یورتان و پشم سنگ تهیه می‌شوند.

نحوه پارتیشن بندی با ساندویچ پانل چگونه است؟

توجه داشته باشید که برای اجرای پارتیشن بندی با ساندویچ پانل باید از تجهیزات و تخصص بی نظیر استفاده کرد تا به این گونه بتوان به راحتی این سازه‌ها را مورد اجرا قرار داد. مهم است که بدانید شما باید اجرای هر یک از انواع پارتیشن بندی با ساندویچ پنل را به دست افراد کاربلد و باتجربه در این زمینه بسپارید تا به این گونه بتوانید به بهترین شکل ممکن از مزیت‌های مربوط به این سازه‌ها بهره مند شوید و هم چنین در آینده مشکلی برای شما به وجود نیاید.

این موضوع را هم در نظر بگیرید که هزینه‌های مربوط به اجرای پارتیشن بندی و اجرای ساندویچ پانل نیز بسیار ارزان قیمت و مناسب می‌باشد. اگر می‌خواهید اطلاعات کاملی در رابطه با ساخت اتاق با ساندویچ پانل بدست آورید، پیشنهاد می‌کنیم با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

نحوه پارتیشن بندی با ساندویچ پانل چگونه است

منظور از پارتیشن بندی چیست؟

ساندویچ پانل یک نوع از تجهیزات ساختمان سازی پیشرفته و نوین محسوب می‌شود که به تازگی مورد استقبال خیلی از افراد قرار گرفته است. این مصالح در اندازه‌ها، ابعاد، جنس و رنگ‌های متنوعی تولید می‌شوند. یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعاتی که این روزها ذهن خیلی از کارفرمایان ساخت و ساز را به خود مشغول کرده، این است که نحوه پارتیشن بندی با ساندویچ پانل متراژ پایین چگونه می‌باشد؟ هم چنین این موضوع را هم باید افزود که این پانل‌ها وزن و قیمت مناسبی دارند و در محیط‌های متنوعی می‌توانند جهت پارتیشن بندی با ساندویچ پانل مورد استفاده قرار گیرند. ساندویچ پانل از دو لایه ورق فلزی به همراه یک فوم عایق میانی تشکیل شده است که نسبت به مصالح سنتی قدیمی مصالحی سبک به شمار می‌روند که به دلیل وزن و ساختار سبکی که دارند به منظور پوشش دهی سقف و دیوار و همین طور پارتیشن بندی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

کاربرد پارتیشین بندی با ساندویچ پانل

بهتر است که بدانید ساندویچ پانل‌ها علاوه بر این که برای پوشش دهی سقف و دیوار سازه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاربردهای دیگری نیز دارند. به عنوان مثال یکی از کاربردهای این نوع مصالح پیش ساخته استفاده در پارتیشن بندی می‌باشد. می‌توان این گونه بیان کرد که این نوع سازه‌های پیش ساخته که در دو نوع دیواری و سقفی تقسیم بندی می‌شوند از نظر کاربری با یکدیگر متفاوت هستند. نوع دیواری آن‌ها برای پوشاندن دیوار سازه‌ها و نوع سقفی این مصالح پیش ساخته برای پوشاندن سقف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آن جایی که این نوع مصالح پیش ساخته مزایای بی شماری دارند، از آن‌ها برای جداسازی سازه‌های مختلف هم استفاده می‌شود. این نوع سازه‌های پیش ساخته با ضخامت‌های 4 تا 20 سانتی متر قابل تولید هستند و برای ایجاد پارتیشن بندی نیز کاربرد دارد و به همین دلیل باعث شده این نوع مصالح بتواند طرفداران زیادی را بدست آورد.

کاربرد پارتیشین بندی با ساندویچ پانل

پارتیشن بندی با ساندویچ پانل چه مزیت‌هایی به همراه دارد؟

پارتیشن بندی با ساندویچ پانل دارای یکسری مزیت‌هایی است که مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

 • این نوع مصالح ساختمانی وزن بسیار سبکی دارند و در صورتی که از آن‌ها برای ساخت جدا کننده‌ها و یا پارتیشن بهره گرفته شود هیچ فشاری به دیوارهای پارتیشن وارد نمی‌شود.
 • حمل و نقل آن‌ها در سریع‌ترین زمان ممکن و به راحتی انجام می‌گیرد، این در حالی است که سایر مصالح ساختمانی از چنین ویژگی برخوردار نیستند و این یکی از مزیت‌های ساندویچ پانل به عنوان مصالح پیش ساخته ساختمانی به شمار می‌رود.
 • این مصالح پیش ساخته که به منظور پوشش دهی دیوار و سقف استفاده می‌شود در سریع‌ترین زمان ممکن اجرا می‌شوند که این موضوع به میزان قابل توجهی در زمان و هزینه صرفه جویی خواهد کرد. این در حالی است که سایر مصالح که برای ساختمان سازی استفاده می‌شوند از چنین ویژگی بی بهره هستند.
 • تمامی مواد و متریالی که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می‌رود به گونه ای ساخته شده‌اند که در صورتی که آب با آن‌ها تماس داشته باشد، مشکلی به وجود نخواهد آمد. اما از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 • یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد ساندویچ پانل‌ها، مونتاژ و دمونتاژ کردن آن هاست. در نتیجه می‌توان از آن‌ها برای اجرا در سایر مکان‌ها نیز استفاده کرد.
 • تمامی مواد و متریالی که برای ساخت ساندویچ پانل به کار می‌رود به گونه ای ساخته شده‌اند که در صورتی که آب با آن‌ها تماس داشته باشد، هیچ مشکلی به وجود نخواهد آمد. به همین دلیل از این نظر هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد.
 • تنوع رنگ بندی و وزن پایین یکی از ویژگی‌های دیگر ساندویچ پانل است و هر سازه ای که با ساندویچ پانل ساخته شود، این ویژگی‌ها را خواهد داشت.
 • قیمت مناسب این نوع سازه‌های پیش ساخته و مقرون به صرفه بودن آن‌ها از دیگر دلایلی است که افراد از آن‌ها برای ساخت سازه‌های خود بهره می‌برند.

بهترین ساندویچ پانل برای پارتیشن بندی کدام است؟

همان طور که در قسمت قبل بیان کردیم، ساندویچ پانل‌ها کاربرد زیادی در صنعت دارند که هر فرد با توجه به نوع کاربرد آن می‌تواند اقدام به خرید آن کند. بهتر است که بدانید ساندویچ پانل‌ها از لحاظ کاربرد و جنس دارای انواع مختلفی هستند که برخی از آن‌ها به عنوان بهترین ساندویچ پانل برای پارتیشن بندی معرفی شده‌اند. اگر تمایل دارید تا در رابطه با بهترین ساندویچ پانل برای پارتیشن بندی اطلاعات کاملی را بدست آورید، پیشنهاد می‌کنیم تا با افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید.

سوالات متداول

 • ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یک متریال ساختمانی پیش ساخته شده در زمینه ساخت و ساز می‌باشد که شامل دو لایه از یک ماده سفت و سخت است که به هر دو طرف یک هسته متصل شده است.

 • نحوه پارتیشن بندی با ساندویچ پانل به چه صورت است؟

برای اجرای پارتیشن بندی با ساندویچ پانل باید از تخصص و تجهیزات بی نظیر استفاده کرد تا به راحتی این سازه‌ها را مورد اجرا قرار داد. هم چنین باید اجرای هر یک از انواع پارتیشن بندی با ساندویچ پنل را به دست افراد کاربلد در این زمینه سپرد.

 • ساندویچ پانل از لحاظ جنس چند نوع دارد؟

ساندویچ پانل در سه نوع از لحاظ جنس ماده عایق بندی پانل به دست ساخت می‌رسند و تولید می‌شوند. عایق بندی ساندویچ پانل‌ها از پلی یورتان، پلی استایرن و پشم سنگ تهیه می‌شوند.

 • پارتیشن بندی با ساندویچ پانل دارای چه مزیت‌هایی است؟

از مزیت آن می‌توان به این که دارای وزن سبکی هستند، حمل و نقل در آن‌ها سریع انجام می‌شود، هزینه کمی دارند، در هنگام تماس با آب مشکلی برای آن‌ها به وجود نمی‌آید و … اشاره کرد.

منبع:

archiexpo.com

امتیازدهی