ویژگی های سوله ubm چیست؟

سوله ubm چیست سؤال بسیاری از کاربران است. به هر حال موارد استفاده از انواع سوله کم نیست و به همین دلیل، باید با ویژگی‌های سوله‌ها آشنایی کامل داشته باشید تا در طولانی مدت بتوانید از انتخاب خود نهایت رضایت را حاصل کنید. در ادامه مطلب با پاسخ سوال سوله ubm چیست بیشتر آشنا می شوید. هزینه ساخت بسیار پایین سوله‌‌های ubm یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی است که نمی‌توان نادیده گرفت. برای آشنایی بیشتر با ویژگی‌های این نوع سوله در ادامه همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

اجرای ساندویچ پانل

برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای ساندویچ پانل کلیک کنید

سوله ubm چیست و مهمترین ویژگی آن

برای بررسی و پاسخ به این سؤال که سوله ubm چیست باید گفت، سوله یو بی ام(UBM) در اصل یک نوع تکنولوژی است. دستگاه‌های UBM ورق‌های گالوانیزه که البته حاصل نورد سرد هستند، به  پانل‌های قوسی برابر تبدیل می‌شوند و نکته حائز اهمیت این است این دستگاه دقت و ظرافت بسیار بالایی دارد. این نوع سوله یکی از مدرن‌ترین و کم هزینه‌ترین سوله‌هایی است که به سرعت ساخته می‌شود.

به عنوان مثال باغ رستوران پدر در شیراز، سالن تولید نایلون و سوله تولید خوراک دام در شهرک صنعتی شهرستان صحنه همگی از جمله سوله‌های ubm به شمار می‌آیند. حقیقتاً اولین و مهمترین ویژگی این سوله، می‌تواند قیمت ارزانی باشد که به خود اختصاص داده است. به هر حال در دنیای امروز که صنعت حرف اول را میزند، آشنایی با چنین سازه‌هایی خالی از لطف نخواهد بود. این نوع سوله را به عنوان سوله قوسی هم می‌شناسند.

از جمله دستگاه‌های تولید UBM می‌توان به تولید قوس بزرگ، تولید قوس کوچک، تولید پانل دیواری که البته دستگاه عایق‌کاری شامل دستگاه عایق‌کاری پاششی مواد ضد حریق، عایق‌کاری پاششی پلی یورتان و مونتاژ و دوخت اجزای مربوط به سوله است.

سوله ubm چیست و مهمترین ویژگی آن

همه چیز در مورد سوله ubm

سوله ubm چه ویژگی هایی دارد؟

حال که با مفهوم سوله ubm چیست آشنا شده‌اید، باید به بررسی ویژگی‌های آن هم بپردازیم تا انتخابی آگاهانه را تجربه کنید.

  • اولین ویژگی که می‌توان نام برد، سازگاری فوق العاده بالایی است که این سوله با محیط زیست برقرار می‌کند؛ چراکه از ورق گالوانیزه برای ساخت خود کمک می‌گیرد و این حقیقتاً نمی‌تواند ویژگی کم اهمیتی باشد.
  • در بین دسته بندی انواع سوله، سوله تیرورقی نمی‌تواند هزینه مقرون‌به‌صرفه‌ای همچون سوله ubm داشته باشد. به همین دلیل از لحاظ اقتصادی شما میتوانید بسیار اقتصادی و هوشمندانه ساخت این سوله را در نظر بگیرید.
  • از لحاظ ظاهری هم سوله ubm حرفهای بیشتری به دلیل مدرن بودن خود برای گفتن دارد. توجه داشته باشید که سبک ساخت این سوله با ساندویچ پانل امکان است و امروزه استفاده از ساندویچ پانل دیواری و سقفی بسیار رواج یافته است.
  • فرایند جوشکاری در این ساخت این سوله جایی ندارد و به همین دلیل لازم نیست پروسه طولانی را برای اجرا در نظر بگیرید.
  • استفاده از ساندویچ پانل باعث می‌شود که نسبت به دیگر سوله‌ها بسیار کم وزن‌تر باشد و این یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی و مورد بحث برای استفاده از این نوع سوله است.
  • دوام و مقاومت مکانیکی این سوله به دلیل استفاده از متریال باکیفیتی همچون ساندویچ پانل سقفی است. معمولاً ساندویچ پانل در برابر زلزله کمترین آسیب و خسارت را برجا می‌گذارد.
  • ساندویچ پانل به عنوان متریال مصرفی برای ساخت این سوله، توانسته عایق حرارتی خوبی را به وجود آورد و به همین دلیل، می‌توان گفت در طولانی مدت این سوله به یک سوله کاربردی و بسیار مقرون به صرفه تبدیل می‌شود.
  • با توجه به این که در مورد ماهیت “سوله ubm چیست” با شما صحبت کرده‌ایم، احتمالاً متوجه شده اید که ورق مورد استفاده که همان گالوانیزه است، در برابر زنگ زدگی بسیار عالی عمل می‌کند و این خود یکی دیگر از ویژگی هایی است که می‌توان انتظار داشت.

سوله UBM چه کاربردی دارد؟

اجرای ساندویچ پانل برای ساخت سوله UBM سبب شده است که امروزه موارد استفاده از این سوله هم افزایش یابد. به هر حال ویژگی‌های گفته شده خود ترغیب کننده هستند اما اجرای ساندویچ پانل به طرز زیبا نیز جذابیت خود را دارد.. برای ساختن ورزشگاه‌ها قطعاً این سوله می‌تواند یک انتخاب بسیار هوشمندانه باشد. برای ساخت سالن‌های همایش نیز این سوله را یک گزینه ایده آل می‌توان معرفی کرد. بسیاری از مراکز تجاری، پارکینگ‌ها و حتی مناطق مسکونی با این سوله امروزه کاربرد خود را به نمایش می‌گذارند. با این‌چنین تفاسیری قطعاً متوجه شده‌اید که سوله ubm چیست. شاید باور نکنید ولی در حال حاضر در بیش از 80 کشور دنیا از دستگاه UBM برای تولید سوله استفاده می‌کنند. عمدتاً سوله‌های قوسی UBM را می‌توان جزء پراستفاده‌ترین سوله‌های UBM معرفی کرد.

سوله UBM چه کاربردی دارد؟

سوله تیر ورقی و سوله ubm چه فرقی با هم دارند؟

با توجه به آنچه که گفته شد، سوله ubm چیست به نظر شما چه تفاوتی با سوله تیر ورقی دارد؟

سوله تیرورقی که به آن سنگین هم می‌گویند، اسکلتی کاملاً فلزی با ستون و تیرهای سنگین و بزرگی است که فرایند جوش برای اتصال اجزا را باید در پروسه ساخت این سوله در نظر گرفت. با این حساب اولین تفاوت این سوله با سوله ubm به این موضوع برمی‌گردد که در ساخت سوله ubm هیچ‌گونه عملیات جوشکاری به چشم نمی‌آید. تفاوت مهم دیگر این است که شما وزن کمی را برای سوله ubm می‌توانید در نظر بگیرید. در صورتی که سوله تیرورقی سوله‌ای با وزن بسیار سنگینی است.

البته با استفاده از ساندویچ پانل متراژ پایین شما مقاومت خوبی را برای این سوله با وزن پایین می‌توانید در نظر بگیرید، وزن کم و سبک نشانه این موضوع نیست که مقاومت و دوام بالایی نداشته باشد. کاربری و موارد استفاده از سوله تیرورقی نسبت به ubm هم بیشتر است و این نکته را در برآورد تفاوت‌ها نباید فراموش کرد. با توجه به آن‌چه گفته شد، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که از کدام نوع قصد استفاده دارید.

سخن آخر

سوله ubm چیست سؤالی بود که به آن پاسخ داده‌ایم. با استفاده از دستگاه‌های تولید UBM می‌توان به ساخت پانل‌های مورد استفاده برای ساخت این سوله کمک کرد. همان‌طور که گفته شد، قیمت ساخت سوله UBM نسبت به دیگر سوله‌ها بسیار کمتر است و بسیاری به همین دلیل از این نوع سوله برای کاربری‌های گفته شده استفاده می‌کنند. شما برای ساخت این سوله که عمرمفیدی داشته باشد، باید از متریال باکیفیت ساندویچ پانل استفاده کنید. شرکت ام جی سازه مرغوب‌ترین، خوش قیمت‌ترین و باکیفیت‌ترین متریال را به شما پیشنهاد می‌دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید.

امتیازدهی