ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی با کیفیت ام جی سازه

ساندویچ پانل سقفی سازه ای مستحکم، انعطاف پذیر و عایق است که به دلیل این ویژگی ها در ساخت ساختمان ها بسیار رواج پیدا کرده است. اگر به دنبال سقفی مستحکم و غیر قابل نفوذ در برابر آب هستید پیشنهاد ما به شما ساندویچ پانل سقفی است. شرکت ام جی سازه با بیست سال سابقه در ساخت و فروش ساندویچ پانل در کوتاه ترین زمان سازه ای مستحکم و ایمن برای شما به ارمغان می‌آورد.

چرا گروه صنعتی ام جی سازه

مشاوره و پشتیبانی ۲۴ ساعت

همراه شما از صفر تا صد پروژه

سرعت تولید و تحویل بالا

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

“ساندویچ پانل سقفی” پوششی برای سقف است که از 3 لایه جدا از هم تشکیل شده و با استفاده از آن دیگر نیازی به مصالح سنتی نیست. سازه سندویچ پانل سقفی به دلیل گام های ذوزنقه ای که برو روی خود دارد امکان نفوذ آب را از بین می‌برد و در اماکن با بارش زیاد بسیار پر کاربرد است. همچنین به دلیل ضریب انتقال حرارتی پایین در برابر آتش سوزی مقاوم است و به همین دلیل در اماکن صنعتی بسیار پرکاربرد است.

ورق‌های ساندویچ پنل سقف قیمت تری نسبت به دیگر انواع خود دارند و به صورت سینوسی یا کرکره‌ای، شادولاین، طرح ذوزنقه و طرح سفال قابل تولید است. این نوع ساندویچ پانل با پوشش‌های دو طرفه ورق آلوزینک، دو طرف ورق آلومینیوم، دو طرف ورق گالوانیزه، یک رو آلوزینک و یک رو گالوانیزه، یک رو ورق آلوزینک از بیرون فویل مسلح آلومینیومی از داخل و یا یک گالوانیزه از بیرون و یک رو فویل از داخل، یک طرف ورق و یک طرف کاغذ، یک طرف ورق و یک طرف نایلون با فوم تزریقی پلی یورتان سخت تولید می‌شود.

انواع ساندویچ پانل از نظر فوم

سندویچ پانل سقف با عایق پلی یورتان

 ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان با ورق  GRP

ساندویچ پانل سقفی با عایق EPS

ساندویچ پانل سقفی با عایق پشم سنگ

 

در چه مواردی از ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود

مقاوم در برابر آتش سوزی
ساندویچ پانل سقفی

عایق در برابر آب ، سرما و گرما
ساندویچ پانل سقفی

مستحکم
ساندویچ پانل سقفی

قیمت اقتصادی

مقاوم برای حشرات و قارچ ها
ساندویچ پانل سقفی

مقاوم در برابر مواد شیمیایی

نمونه کار ساندویچ پانل سقفی

نمونه کار ساندویچ پانل

اجرای پروژه ۹۸۸ متری ساخمان یخچال بالای صفر

نمونه کار ساندویچ پانل 3

تعویض سقف چوبی قدیمی با سقف پانلی

نمونه کار ساندویچ پانل 2

پروژه ساختمان اداری وبایگانی در دو طبقه

نمونه کار ساندویچ پانل 4

اتاق دستگاه اکسیژن (شهرستان کامیاران)

نمونه کار ساندویچ پانل 5

انبار آزمایشگاه بیمارستان آتیه

نمونه کار ساندویچ پانل 6

نمای داخلی سازه پانلی قابل حمل

تماس با ما

ساندویچ پانل سقفی ام جی سازه

جهت خرید ساندویچ پانل سقفی با کیفیت بالا و همچنین اطلاع از قیمت‌های انواع ساندویچ پانل، با ما تماس بگیرید.

موارد استفاده از ساندویچ پانل سقفی

به دلیل قدرتمند بودن و استحکام بالای ساندویچ پانل سقفی و همچنین ابعاد قابل تغییر در ساخت و ساز بناهای مختلف کاربرد دارد. مهم ترین کاربرد ساندویچ پانل سقفی شامل موارد زیر است:

 • خانه های پیش ساخته و ویلاها
 • سقف سوله
 • سالن های ورزشی
 • واحدهای امدادی و تعمیرگاه های سیار و …

همچنین از “ساندویچ پانل سقفی” به عنوان پوشش سقف سوله ساختمان‌های صنعتی، کانتینرهای حمل و نقل، سردخانه‌های ثابت و متحرک، انبار و سیلوها استفاده می‌شود. با توجه به کاربرد و محل استفاده از ساندویچ پانل سقفی ، ضخامت‌ آن نیز متفاوت خواهد بود، و نسبت به آن قیمت ساندویچ پانل هم تغییر می‌کند. به عنوان مثال برای مواد غذایی مانند پرورش قارچ و یا مرغداری، از ساندویچ پانل های سقفی با ضخامت 5 سانتی متر استفاده می‌شود. علاوه بر این موضوع، برای سردخانه‌ها چه زیر صفر باشند و چه بالای صفر باشند، از ساندویچ پانل سقفی با ضخامت 10 الی 20 سانتی متر استفاده می‌شود.

انواع ورق‌های به کار رفته در ساندویچ پانل سقفی

آلومینیوم

ورق آلومینیوم مقاومت بالایی در برابر پوسیدگی و زنگ زدگی دارد. این فلز به دلیل سبک بودن و همچنین شکل پذیری بالا نیز باعث بالا رفتن کیفیت ساندویچ پانل می‌شود. یکی دیگر از مزایای استفاده از آلومینیوم در ساندویچ پانل مقاومت و استحکام بالای این فلز و همچنین قیمت مناسب آن است.

آلوزینک

آلوزینک از فولاد و روی تشکیل شده است و در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاومت بسیار بالایی نسبت به ورق آلومینیومی دارد. یکی از مزایای آلوزینک این است که با گذشت زمان و در شرایط آب و هوایی مختلف مانند باد، باران و آفتاب و… سطح این ورق براق می‌ماند از ظاهر خود را حفظ می‌کند

گالوانیزه

استفاده از ورق گالوانیزه این فلز نیز مقاومت بسیار زیادی دارد و حتی و در صورت خراشیده شدن و یا از بین رفتن سطح رویی آن، بازهم دچار زنگ زدگی نمی‌شود. این ورق علاوه بر قیمت مناسب، استحکام بالایی نیز دارد.

ساختار و مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

از ضخامت 3 الی 20 سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (با چگالی و دانسیته‌های متفاوت تولید می‌شود. این فوم پلی یورتان، از دو ماده ایزوسیانات و پلی یول تشکیل شده است که هردو در دو مخزن جداگانه نگهداری می‌شوند. برای عایق کاری، این دو ماده با نسبت و فشار مشخص، توسط دستگاهی مخصوص تزریق می‌شوند و در نهایت نیز فوم پلی یورتان بدست می‌آید. پلی یورتان در داخل فضای عایق کاری منبسط شده و و فضا را کاملا پر می‌کند و عایق بدست می‌آید. فشار دستگاه تزریق و همچنین فشار ناشی از انبساط فوم پلی یورتان، باعث نفوذ عایق به تمامی منافذ شده و تمامی سطوح را می‎‌پوشاند.

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی پنج گام چیست؟

یکی از پانل‌های بسیار کاربردی است و طبیعتا از پنج گام تشکیل شده است. این سازه علاوه بر وزن سبک، ضخامت مناسب، رنگ های متعدد، نصبی راحت و آسان، مقاومت بسیار بالا در برابر نور خورشید، قابلیت جابه‌جایی راحت، بازیافت و مزایای بسیار دیگری که دارد، در بسیاری از ساخت و سازها استفاده می شود. برخی از مزایای این سازه شامل موارد زیر می‌شود:

نصب ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی مثل ساندویچ پانل دیواری به شکل کنار هم قرار گرفتن با استفاده از پیچ نصب و جایگذاری می‌شود البته با این تفاوت که به خاطر اینکه اینکه در مواقع بارش باران یا برف آب حاصل به سمت پایین برود می‌توانیم از آبرو در آن استفاده کنیم. اما باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که نصب این آبرو ها باید به شکل درست و خوبی انجام بپذیرد تا در آینده ایی نزدیک با آن ها به مشکلی برنخورید. به خاطر همین مسئله توصیه می‌کنیم نصب این ساندویچ پانل ها را به افراد متخصص در این حوضه بسپارید. همچنین باید در نظر داشته باشید یکی دیگر از اصلی ترین موارد در هنگام نصب ساندویچ پانل های سقفی که باعث طول عمر بیشتر پانل شما می‌شود زیرسازی مناسب است.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

توجه داشته باشید که قیمت ساندویچ پنل سقفی به عوامل زیادی بستگی دارد. یکی از عوامل مهم در قمیت ساندویچ پانل های سقفی متراژ آن‌ ها است که بر اساس متراژ مورد نیاز و خواسته ی شما متغیر می‌باشد. همچنین شما در هنگام خرید باید فوم مورد نظر خودتان را که به عنوان عایق عمل می‌کند را هم انتخاب کنید که این مورد هم می‌تواند روی قیمت نهایی ساندویچ پانل شما موثر باشد. یکی از موارد دیگر که بسیار در قبال قیمت نهایی ساندویچ پانل حائز اهمیت است نوع ورق به کار برده شده در ساندویچ پانل است که با توجه به اینکه از چه ورقی استفاده شود قیمت آن متفاوت خواهد بود.

با توجه به مواردی که گفته شد پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل سقفی با مشاورین ما ارتباط بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

استفاده از ساندویچ پانل سقفی در ویلا

ساندویچ پانل سقفی به خاطر عایق بودن گزینه خیلی مناسبی برای استفاده در ویلا ها است و به همین خاطر در انواع ویلا ها کاربرد دارد و استفاده می‌شود. همچنین در نظر داشته باشید پانل سقفی به خاطر حالت شیروانی که در اثر استفاده از ورق های گالوانیزه به دست می‌آید یکی از مطلوب ترین و بهترین گزینه ها برای استفاده در شهر های شمالی کشور است. همچنین شما با استفاده از این ساندویچ پانل سقفی ها در شهر های شمالی طول عمر و کیفیت سازه خود را می‌ توانید بالاتر ببرید.

ویژگی های ساندویچ پانل سقفی

این ساندویچ پانل سقفی ها برای تمام مناطق مناسب هستند و همچنین می‌شود از آن ها در اکثر مناطق اقلیمی استفاده کرد. پانل های سقفی به خاطر خاصیت انبساط و انقباض بسیار پایینی که دارند در برابر رطوبت مقاومت بسیار بالایی نشان داده اند. همچنین در برابر کثیف شدن و آلودگی مقاومت خوبی دارند. این پانل ها به حتی در برابر رانش زمین و زلزله هم از مقاومت خوبی برخوردارند. در صورتی که حادثه ایی رخ بدهد دچار آسیب کمتری می‌شوند و از ایمنی بالایی برخوردار هستند. پانل های سقفی ساخته شده با آلوزینک ها عایق اشعه ماورا بتفش هستند که این یکی از ویژگی های بارز آن ها است. همچنین این ساندویچ پانل سقفی ها در مقابل حشرات، میکروب ها و باکتری ها نیز به دلیل دارا بودن فوم پلی یورتان مقاوم هستند.

مزایای ساندویچ پانل سقفی

یکی از مزایای خوبی که دارد سبک تر بودن سازه های پیش ساخته که از ساندویچ پانل سقفی و یا انواع دیگر ساندویچ پنل ها ساخته شده اند نسبت به سازه های با مصالح دیگر. سرعت و سهولت استفاده از آن در حمل و نقل. عایقی قدرتمند در مقابل حرارت و رطوبت و همینطور صدا. امکان استفاده از آن ها در مناطق صعب العبور برای ساختن ساختمان.

طول عمر ساندویچ پانل سقفی به طراحی آن بستگی دارد. و طراح باید مشخصات فنی مناسب اجزای محصول را با توجه به نیاز ساختمان، محیط و شرایط آب و هوایی که در آن قرار دارد انتخاب کند.

ورق بیرونی ساندویچ پانل سقفی باید در برابر تغییرات دما، اشعه فرابنفش و اثرات خارجی مانند نفوذ آب، گرد و خاک و … مقاوم باشد. ورق داخلی باید در برابر اثرات شیمیایی و فیزیکی و… مقاوم باشد.

پس از نصب ساندویچ پانل سقفی باید حداقل سالی یک بار برای تمیز کردن و نگهداری بررسی شوند. خسارات ناشی از شرایط خارجی باید بدون تاخیر رفع شود تا از خرابی های بیشتر جلوگیری شود.

ساندویچ پانل سقفی با اطمینان از عایق بندی حرارتی و صوتی و آب و همچنین مقاومت در برابر آتش و بار برای ساختمان های شما تولید می شوند.

سه ساندویچ پانل های سقفی از سه لایه : ورق داخلی، ورق خارجی و هسته عایق تشکیل شده اند.

مناطق کاربردی ساندویچ پانل

از کارخانه ها تا استادیوم ها، از مراکز خرید تا استخرهای شنا، ساندویچ پانل یک راه حل با دوام و اقتصادی برای بسیاری از ساختمان ها است. ساندویچ پانل در کنار ساختمان‌های صنعتی و مناطق اجتماعی به عنوان یک محصول مطرح می‌شود که روز به روز با حوزه‌های جدید اجرایی آن مانند ساختمان‌های نظامی، ساختمان‌های کشاورزی، مسکن پیش ساخته، ساختمان‌های محل کار، سیلوها و خانه‌ها ترجیح داده می‌شود. ساندویچ پانل های سقفی علاوه بر دوام بالا و مقرون به صرفه بودن با توجه به عایق بودن و سهولت نصب طرفداران زیادی دارد.

مزایای ساندویچ پانل

نصب سریع و آسان

ساندویچ پانل سقفی به دلیل آماده بودن قطعات فرآیند نصب سریع و آسانی دارد و دلیل این موضوع آماده بودن این ساندویچ پانل می باشد که فقط در محل اجرای پروژه مونتاژ می شوند که طبیعتا به این دلیل زمان و سختی کار کمتری نسب به روش و مصالح سنتی و قدیمی دارد. ساندویچ پانل های سقفی بر روی سطوح پهن به دلیل اینکه با اتصالات کمی نصب می شوند، سهولت کار دارند. و با توجه به پشرفت تجهیزات حمل و نقل و تجهیزات مکانیکی برای بالا بردن مصالح مدت زمان حمل و نقل و نصب پانل ها کوتاه می شود.

عایق حرارتی عالی

عایق حرارتی به معنای کاهش انرژی مصرف شده در زمستان برای گرم شدن و در تابستان برای سرمایش است. و اتخاذ تدابیری برای جلوگیری از انتقال گرما با هدف زندگی در محیط های راحت. ساندویچ پانل یک مصالح ساختمانی است که برای عایق کاری حرارتی بسیار مناسب است.

ساندویچ پانل با استفاده از مواد عایق PUR، PIR، EPS و پشم معدنی عایق حرارتی بالایی دارد. عایق حرارتی با ساندویچ پانل از مشکلاتی مانند کپک زدگی و رطوبت ناشی از حرکات حرارتی و تراکم جلوگیری می کند.

مزایای ساندویچ پانل سقفی

تنوع در اجرای طرح های مختلف

به علت وزن اندک و همینطور انعطاف پذیری قطعات ساندویچ پانل ها در ساختمان های بلند مرتبه در وقت و هزینه های شما بسیار صرفه جویی می‌شود. به همین خاطر پیشنهاد ما به شما استفاده از ساندویچ پانل مخصوصا ساندویچ پانل سقفی است. همچنین با استفاده از ساندویچ پانل ها دستتان برای تنوع در اجرای طرح های مختلف و دلخواه خودتان باز است.

کاربرد ساندویچ پانل سقفی پنج گام چیست؟

برخی از مهم‌ترین و اصلی ترین کاربردهای سازه ساندویچ پانل شامل موارد زیر می شود:

 • ساخت کانکس
 • ساخت سوله
 • ساخت انبار
 • طراحی و ساخت ساختمان
 • طراحی آشیانه هواپیما

انواع ساندویچ پانل های سقفی پنج گام

انواع مختلف این سازه از فلزهای مختلفی ساخته می‌شود که این فلزها نیز شامل موارد زیر می‌شوند:

 • آلومینیومی
 • دو رو فویل
 • یک رو فویل یک رو ورق
 • دو رو ورق
 • آلوزینک
ساندویچ پانل سقفی

سوالات متداول

به طور کلی این ساندویچ پانل ها در دو دسته تقسیم بندی می شوند. شادولاین و  طرح آردواز

عوامل زیادی مانند جنس ورق ها و لایه میانی که فوم عایق است در تعیین قیمت ساندویچ پانل سقفی موثر است. جهت اطلاع دقیق از قیمت ها با ما تماس بگیرید.

گروه صنعتی ام جی سازه با اتکا به تجربه و استفاده از مهندسین و متخصصین مجرب ومتعهد یکی از قویترین و بهترین مجموعه های اجرای سازهای پانلی در کشور را داراست و می‌تواند باکیفیت‌ترین ساندویچ پانل سقفی را در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

ساندویچ پانل سقفی