اجرای سازه های بزرگ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ها انواع مصالحی از پیش ساخته شده هستند که تنها به کمک انواع پیچ‌ها و لوازم جانبی در کنار یک‌دیگر قرار گرفته و تبدیل اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پنل بسیار کاربردی می‌شوند. موضوعی که اما در این بین بسیار حائز اهمیت می‌باشد، این است که آیا می‌توان از این دسته از مصالح سازه‌های بزرگ با کیفیت و ساندویچ پانل سقفی  و ساندویچ پانل دیواری را تولید کرد یا خیر. در این مطلب با ما همراه باشید تا در کنار یک‌دیگر به صورت اختصاصی به اطلاعات در مورد اجرای ساندویچ پانل یا هرچیزی که مربوط به این موضوع می‌باشد را به شما عزیزان ارائه دهیم.

آیا اجرای سازه‌های بزرگ با ساندویچ پانل ممکن است؟

جالب است بدانید که به صورت کلی، در حال حاضر یکی از کاربردهای اصلی ساندویچ پانل‌ دیواری برای ساخت دیوارهای بسیار بلند در ساختمان‌های تجاری بزرگ است. روکش‌های فولادی یا آلومینیومی لعاب‌دار چینی روی هسته‌های لانه زنبوری کاغذی یا شیشه‌های فوم‌دار برای چنین کاربردهایی محبوب هستند. از ساخت و سازهای عظیم و بزرگ صنعتی گرفته تا مسکونی، از سقف تا دیوار، ساندویچ پانل‌ها راه‌حلی برای ساخت سازه‌های بزرگ هستند که هزینه بسیار پایینی را به خود اختصاص می‌دهند و جزء کم مصرف‌ها می‌باشند. آن‌ها عملکرد استثنایی را با قیمت پایین و با امکانات بی‌نهایت برای سفارشی سازی ارائه می‌دهند. یعنی شما می‌توانید به راحتی سازه بزرگی را داشته باشید که با هزینه‌ای بسیار کم اما کاملا شیک و امروزی ساخته شده باشد.
زمانی‌که شما از تکنیک ساخت سازه های بزرگ ساندویچ پانل استفاده می‌کنید، در واقع مزیت‌های بسیاری را برای خود دارید. یکی از انواع این مزیت‌ها این است که با این تکنیک ساخت، ساندویچ پانل‌ها عنصر مناسبی برای تکمیل پوشش ساختمان و پارتیشن‌های داخلی هستند. ساختمان‌ها از سبکی، مقاومت، ایمنی و تطبیق پذیری بهره می‌برند و فضاهای داخلی عایق حرارتی و عایق صوتی موثری دارند. پس یک سازه ساندویچ پانلی می‌تواند مزیت‌های بسیاری را برای شما داشته باشد و تقریبا می‌توان گفت که بهترین انتخاب برای داشتن یک ساختمان عظیمی که دارای انواع عایق‌ها است و به صورت کلی وزنی بسیار پایین را نیز برای خود دارد، می‌باشند. امکان طراحی دقیق تمامی عناصر موردنیاز برای اجرای ساندویچ پانل ،ساخت سازه و پوشش، رعایت ‌تمامی موارد، بودجه ساخت و عملکرد انرژی، مدت زمان کمتر در ساخت و ساز و آزادی در معماری، همگی عناصری هستند که سازه‌های ساخت‌و‌ساز با ساندویچ پانل‌ها به شما عزیزان ارائه می‌دهد. شما می‌توانید سازه بزرگ خود را با طراحی معماری مدنظر خود به همراه ساندویچ پانل‌ها بسازید و بهترین محصول را در نهایت برای خود داشته باشید.

سازه های بزرگ ساندویچ پانل

مزایای اجرای سازه‌های بزرگ با ساندویچ پانل چیست؟

در عنوان قبلی تا حدودی به این موضوع پرداختیم که استفاده از ساندویچ پانل متراژ پایین و دیواری برای ساخت سازه‌های عظیم و غول پیکر تا چه اندازه می‌تواند برای شما دارای مزیت باشد. حال در این قسمت بیشتر و عمیق‌تر به مزایای اجرای سازه های بزرگ ساندویچ پانل می‌پردازیم.
صرفه جویی در زمان
قبلا کمی در مورد مقدار زمان لازم برای ساخت سازه با پانل به شما عزیزان مطالبی را ارائه دادیم، به‌طور متوسط 90 روز نیاز است تا یک سازه بزرگ ساندویچ پانلی حاضر شود اما برای ساخت با مصالح دیگر تقریبا 180 تا 270 روز احتیاج است که تفاوت بسیاری با یک دیگر دارند. این بدان معناست که ساندویچ پانل زمان ساخت را حداقل به نصف کاهش می‌دهد و حتی می‌تواند بیشتر از آن تا دو سوم زمان حالت عادی آن را کاهش دهد.
دارای کیفیت بالا
افراد این‌گونه فکر می‌کنند که چون پنل ساندویچی سازه‌های از پیش ساخته شده هستند، می‌توانند کیفیت پایینی را برای خود داشته باشند. با این حال، در ساختمان سازه‌های پانل شده، ما به راحتی کیفیتی بسیار بالا را حتی با چشم خود می‌توانیم مشاهده کنیم. هر پانل در یک کارخانه ضد آب‌و‌هوا توسط ماشین‌هایی طراحی و ساخته می‌شود که دقیقا اندازه‌گیری، برش و تکمیل آن را مطابق با مشخصات انجام می‌دهند.
کاهش هزینه‌ها
زمانی که به ساخت سازه‌ها به همراه ساندویچ پانل‌ها فکر می‌کنید، می‌توانید این موضوع را نیز مد‌نظر خود داشته باشید که در آخر یک سازه بزرگ با هزینه های بسیار کمی را برای خود دارید. ساندویچ پانل‌ها وسیله‌هایی بسیار مقرون به صرفه هستند و برای شما سازه بزرگ با کیفیتی را در زمان کم با هزینه‌ای بسیار پایین را فراهم می‌کنند.

مزایای اجرای سازه‌های بزرگ با ساندویچ پانل چیست

نحوه اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانل چگونه است؟

اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چگونه به اجرای سازه های بزرگ ساندویچ پانل” می‌پردازند، باید به شما بگوییم که ساخت انواع سازه‌ها با این دسته از محصولات بسیار ساده است و مانند دیگر ساختمان‌های بزرگ، در محل ساخت و ساز انجام می‌شود. البته می‌توان گفت که نیمی از کار در داخل کارخانه به هنگام تولید انجام می‌شود، یعنی برخی از قسمت‌های سازه از پیش ساخته شده‌اند و در محل نصب به یک‌دیگر متصل می‌شوند.
شما برای اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانلی، احتیاج دارید که از پیش یک نقشه ساخت و ساز برای خود تهیه کنید. پس از این موضوع، کاملا برای شما مشخص می‌شود که در چه ابعادی سازه قرار است برای شما ساخته شود. پس از این که نقشه تهیه شد و محل موردنظر برای ساخت‌و‌ساز نیز انتخاب شد، موارد تعیین شده بر روی زمین انجام می‌شود و سپس ساندویچ پانل‌ها به محل ساخت‌و‌ساز آورده می‌شوند تا روز ساخت انجام شود.

نحوه اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانل چگونه است

زمان موردنیاز جهت اجرای سازه ساندویچ پانل چقدر است؟

برای اجرای “سازه های بزرگ ساندویچ پانل” با توجه به این که یک سازه تا چه اندازه می‌تواند عظیم باشد، زمان متفاوتی را برای خود دارد. به عنوان مثال، اگر تنها احتیاج به یک خانه کوچک داشته باشید، 12 روز طول می‌کشد تا این خانه به همراه ساندویچ پانل‌ها ساخته شود. مورد بعدی اما این است که هرچه اندازه سازه بزرگ‌تر باشد، مقدار زمان ساخت و ساز به همراه ساندویچ پانل‌ها نیز افزایش می‌یابد.
همان‌طور که در عنوان‌های قبلی به آن اشاره کردیم، برای این‌که یک سازه عظیم و مجلل را به همراه ساندویچ پانل‌ها بسازیم، حداقل نیازمند 90 روز تمام کاری هستیم که تقریبا می‌توان گفت که یک و نیم ماه زمان احتیاج است. حال هرچه وسعت پروژه ساندویچ پانلی شما بیشتر باشد، میزان زمان نیز نسبت به یک و نیم ماه افزایش می‌یابد. ناگفته نماند که قبل از شروع پروژه، شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که تا چه مقدار به زمان احتیاج دارید و تا چه اندازه می‌توانید برای ساخت سازه موردنظر خود زمان را خالی کنید.

سرمایش و گرمایش سازه‌های ساندویچ پانل به چه صورت است؟

همان‌طور که می‌دانید، ساندویچ پانل‌ها خود به صورت یک عایق عمل می‌کنند و در بسیاری از سازه‌ها و ساختمان‌ها، برای این که بتوانند تعادلی بین هوای گرم در فصل سرما و هوای سرد در فصل گرما به وجود آورند، از ساندویچ پانل‌ها استفاده می‌کنند. اما این دسته از مصالج که خود عایق می‌باشند، به تنهایی نمی‌توانند فضایی گرم و یا خنک را برای افراد در داخل ساختمان به وجود آورند و احتیاج است که دیگر موارد نیز به آن‌ها ملحق شوند.
برای این که سیستم‌های گرمایش و یا سرمایش را به ساندویچ پانل‌ها اضافه کنیم، نیازمند به انواع قطعات جانبی ساندویچ پانلی داریم. این قطعات که مخصوص این محصولات ساخته شده‌اند، به شما اجازه می‌دهند که به راحتی اقدام به نصب انواع سیستم‌های گرمایش و سرمایش، بدون آسیب رساندن به ساندویچ پانل‌ها شوید. البته که سیستم‌های گرمایش زمینی، احتیاجی به لوازم جانبی ندارند، اما آن‌هایی که بر روی دیوار یا سقف نصب می‌شوند، حتما باید به همراه این محصولات باشند تا همان‌طور که گفته شد، آسیبی به بدنه ساندویچ پانل‌ها وارد نشود.

هزینه اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانل چقدر است؟

برای ساخت انواع سازه های بزرگ ساندویچ پانل، نیاز است که مقداری هزینه را صرف این موضوع کنید. برای برخی از افراد، این که تا چه مقدار برای ساخت‌و‌ساز خود هزینه کنند، موضوعی است که بسیار مهم است و قبل از شروع کار باید آن را مدنظر قرار دهند. اما برای برخی دیگر از افراد، این که تا چه مقدار برای ساخت و ساز خود هزینه کنند، آنقدرها هم مهم نیست.
به صورت کلی اما، اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانلی، نسبت به ساخت‌و‌ساز با دیگر مصالح هزینه بسیار کمی را برای شما ارائه می‌دهد. یکی از انواع مزیت ساخت و ساز با ساندویچ پانل‌ها نیز همین موضوع است که در هزینه‌های شما بسیار زیاد صرفه جویی می‌شود.

هزینه اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانل چقدر است

بهترین پانل‌ها برای اجرای سازه‌های بزرگ ساندویچ پانل کدامند؟

برای این‌که بتوانید به همراه انواع ساندویچ پانل‌ها اقدام به ساخت و ساز انواع سازه‌ها کنید، بهترین نوع آن‌ها را باید انتخاب کنید. بهترین پانل‌ها برای ساخت و ساز انواع سازه‌های بزرگ، آن‌هایی هستند که بتوانند به راحتی در کنار یک‌دیگر قرار بگیرند و توسط بهترین مواد اولیه ساخته شده باشند. پس می‌توانید بهترین سازه‌ها را به همراه ساندویچ پانل بسازید و سال‌ها از آن به راحتی استفاده کنید.

سوالات متداول

1. آیا می‌توان به همراه ساندویچ پانل‌ها اقدام به ساخت سازه‌های عظیم کرد؟

به راحتی می‌توان به همراه انواع ساندویچ پانل‌ها اقدام به ساخت سازه‌های بزرگ کنید.

2. چگونه می‌توان سیستم گرمایشی و سرمایشی را بر روی این سازه‌ها نصب کرد؟

توسط انواع تجهیزات و لوازم جانبی می‌توانید سیستم گرمایش و سرمایش را بر روی این سازه‌ها نصب کنید.

3. مزیت استفاده از ساندویچ پانل برای سازه‌ها چیست؟

صرفه‌جویی در زمان، صرفه‌جویی در هزینه و داشتن سازه‌ای با کیفیت.

این مطلب رو به اشتراک بگذار...

امتیازدهی