اجرای ساندویچ پانل

نصب و اجرای ساندویچ پانل به همراه نمونه کار در ام جی سازه

ساندویچ پانل ها به عنوان یکی از جدید ترین مصالح پیش ساخته ی موجود در بازار هستند که جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی به حساب می آیند. اجرای ساندویچ پانل ها به نسبت استفاده از مصالح ساختمانی مزایای زیادی دارد. اجرای ساندویچ پانل بسیار آسان و مقرون به صرفه است و می توان در مدت زمان کوتاهی آن را انجام داد. 

چرا ام جی سازه برای نصب ساندویچ پانل بهترین است؟

نیروهای متخصص و با تجربه

قیمت مناسب

مشاوره و پشتیبانی

گارانتی خدمات

نمونه کار اجرای ساندویچ پانل ام جی

نمونه کار ساندویچ پانل

اجرای پروژه ۹۸۸ متری ساخمان یخچال بالای صفر

نمونه کار ساندویچ پانل 3

تعویض سقف چوبی قدیمی با سقف پانلی

نمونه کار ساندویچ پانل 2

پروژه ساختمان اداری وبایگانی در دو طبقه

نمونه کار ساندویچ پانل 4

اتاق دستگاه اکسیژن (شهرستان کامیاران)

نمونه کار ساندویچ پانل 5

انبار آزمایشگاه بیمارستان آتیه

نمونه کار ساندویچ پانل 6

نمای داخلی سازه پانلی قابل حمل

مزایای اجرای ساندویچ پانل ها

حمل و نقل آسان

به دلیل وزن پایین این سازه ها، حمل و نقلشان بسیار آسان و راحت است.

قیمت مناسب

در مقایسه با مصالح ساختمانی قیمت بسیار مناسبی دارند.

مقاومت و عمر بالا

ساندویچ پانل ها مقاومت بالایی در برابر ضربه و شرایط مختلف آب و هوایی دارند.

قابلیت شست و شو

بعد از اجرای ساندویچ پانل ها می توانید آن ها را به راحتی شست و شو دهید.

عایق گرما و سرما

از دلایل عمده اجرای ساندویچ پانل ، عایق بودن آن در برابر گرما، سرما و صدا است.

اجرای ساندویچ پانل چگونه انجام می شود؟

نصب ساندویچ پانل معمولا با پیچ های مخصوصی انجام می شود. این عملیات احتیاج به مصالح ساختمانی یا ابزار ویژه ای ندارد اما گاهی می توان در نصب ساندویچ پانل ها به جای ورق ساندویچ پانل از ورق های فلزی به منظور پوشش درز پنجره و در استفاده کرد. این پانل های فقط برای ساخت دیوار و سقف استفاده نمی شوند، بلکه می توان از آن ها در صنعت، صنایع برودتی و سوله نیز استفاده کرد. ساندویچ پانل ها در مقابل شرایط مختلف جوی و آب و هوایی بسیار مقاوم هستند و به مرور زمان آسیبی نمی بینند. شما می توانید با خیالی راحت از این محصول استفاده کنید و در مصرف هزینه برای خرید مصالح ساختمانی صرفه جویی نمایید. اجرا و نصب ساندویچ پانل ها علاوه بر ساخت سوله ها، سقف و دیوار ها و…برای ساخت انواع کانکس، سازه های پیش ساخته و متحرک نیز انجام می شود.


اجرای ساندویچ پانل
ها امری بسیار تخصصی می باشد که توسط افراد متخصص و آموزش دیده در این حوزه انجام می شود. نیرو های متخصص با استفاده از روش های مختلفی اقدام به “نصب ساندویچ پانل” می کنند. مجموعه ام جی سازه با داشتن تیم متخصص برای عملیات نصب ساندویچ پانل ها اقدام به ساخت این سازه ها در محل انتخابی شما می کند.

اجرای ساندویچ پانل
تماس با ما

اجرای ساندویچ پانل سریع و حرفه‌ای با ام جی سازه​

برای نصب و اجرای ساندویچ پانل در کمترین زمان ممکن و همچنین اطلاع از قیمت‌ها، با مشاورین ام جی سازه تماس بگیرید.ی

انواع پروفیل‌های اتصال دهنده برای اجرای ساندویچ پانل

برای اجرای ساندویچ پانل ، ورق‌ های پانل باید به یکدیگر وصل شوند. این اتصال باید در ابتدا و انتهای کار، کنج دیوارها، در اطراف درب و پنجره و … ایجاد شود. برای اتصال ساندویچ پانل‌ها در اجرای ساندویچ پانل، از پروفیل‌ های آلومینیومی استفاده می‌ شود که شامل انواع مختلفی می‌ شوند:

پروفیل F شکل

انتها و مقطع این پروفل به شکل F انگلیسی است و دارای دو قسمت روکش (کاور) و پایه (بیس) است. قبل از “اجرای ساندویچ پانل” باید پایه پروفیل F شکل را با پیچ به زیرساخت متصل کرد و سپس نصب ساندویچ پانل روی آن انجام گیرد. در ادامه نیز با اعمال فشار، روکش پروفیل بین دو لبه پایه قرار می‌گیرد. این نوع از پروفیل در ابتدا و انتهای ساندویچ پانل‌ها و همچنین در مجاورت درب و پنجره استفاده می‌شود.

پروفیل V شکل

مقطع این ساندویچ پانل شبیه حرف V لاتین است، به عبارت دیگر زاویه بین دو بال آن 90 درجه است. این پروفیل نیز همانند پروفیل F شکل دارای دو قسمت پایه و روکش است. در “اجرای ساندویچ پانل” ، از این مدل پروفیل برای اجرای ساندویچ پانل در کنج دیوارها به صورت کنج داخلی و خارجی استفاده می‌شود. پایه پروفیل V شکل توسط پیچ‌های سرمته دار روی زیرساز نصب می‌شود.

پروفیل H شکل

در هنگام اجرای ساندویچ پانل، از پروفیل H شکل برای اتصال پانل‌های افقی به پانل‌های عمودی و همچنین اتصال طولی دو ساندویچ پانل به یکدیگر استفاده می‌شود. پروفیل H شکل نیز همانند دو پروفیل قبلی از دو قسمت بیس و کاور تشکیل شده است و نحوه اجرای آن نیز مشابه است.

چه عواملی در قیمت اجرای ساندویچ پانل موثر است؟

قیمت نصب ساندویچ پانل پس از بررسی های لازم در خصوص نوع پروژه، سختی کار، فاصله محل اجرایی، میزان سازه های مورد نیاز محاسبه می شود. موارد دیگری که در قیمت نصب ساندویچ پانل اثر دارد که شامل ارتفاع سازه ها و نوع پوشش آن ها که دیواری یا سقفی هستند، می باشد. در مرحله بعدی مواردی مانند شرایط محیطی آب و هوایی محل اجرایی پروژه اجرای ساندویچ پانل، ابعاد سازه ها و فاصله بین ستون ها در قیمت گذاری مورد بررسی قرار می گیرد.

چه عواملی در قیمت اجرا ساندویچ پانل موثر است؟

فوم های ساندویچ پانل ها از چه جنسی هستند؟

اجرای ساندویچ پانل ها در مکان هایی مانند سرویس بهداشتی عمومی، محل نگهبانی، مراکز درمانی، اتاق های حمل و نگهداری بار و … انجام می شود. یکی از موادی که در داخل این سازه استفاده می شود فوم آن است. فومی که در پانل ساندویچی استفاده می شود، انواع مختلفی دارد. این فوم ها شامل چهار دسته می باشند :

 • فوم پلی یورتان
 • فوم پلی استایرن
 • فوم XPS
 • فوم پشت سنگ
فوم های ساندویچ پانل ها از چه جنسی هستند؟

نحوه اجرای ساندویچ پانل

اجرای ساندویچ پانل می‌تواند به دو صورت انجام شود که شامل روش‌های زیر می‌شود:

اجرای ساندویچ پانل با زیرساز فلزی 

این روش بیشتر برای نمای ساختمان‌ها و سرویس‌های بهداشتی کاربرد دارد. در این روش ابتدا یک شبکه فلزی با استفاده از پروفیل‌های سبک گالوانیزه برخلاف جهت نصب ساندویچ پانل ها نصب می‌شود. به این معنا که اگر قرار است ساندیچ پانل ها به صورت افقی نصب شوند، شبکه فلزی باید به صورت عمودی نصب شود و بالعکس. با اینکار در محل تلاقی ساندویچ پانل و پروفیل زیرسازی می‌توان پیچ سرمسته دار متصل کرد. در اجرای ساندویچ با زیرسازی فلزی در مناطق بارانی، معمولا ساندویچ پانل‌ها به صورت افقی نصب می‌شوند تا آب نتواند به هیچ صورتی نفوذ کند.

اجرای ساندویچ پانل بدون زیرساز فلزی 

از این روش در زمانی استفاده می‌شود که بخواهید ساندویچ پانل را روی دیوارهای گچ کاری شده و یا کاشی کاری شده نصب کنید. اینکار نسبت به روش قبلی راحت‌تر است. برای نصب ساندویچ پانل در این روش باید دیوار صاف و بدون موج باشد. در نهایت نیز ساندویچ پانل‌ها مستقیما روی دیوار به وسیله رول پلاک و پیچ در قسمت فاق و زبانه نصب می‌شوند.

نکات اجرای ساندویچ پانل

در”اجرای ساندویچ پانل” نکاتی وجود دارد که انجام آن‌ها می‌تواند به بهبود کار، تسریع پروسه‌ی نصب و همچنین کاهش هزینه‌ها کمک کند. در ادامه برای از نکات اجرای ساندویچ پانل را بررسی می‌کنیم:

 • در مواردی که قرار است ساندویچ پانل بدون زیرساز به دیوار وصل شود، در اجرای ساندویچ پانل نیازی به استفاده از ورق فلزی در دوطرف ساندویچ پانل نیست. همچنین می‌توان از ساندویچ پانل‌های با ضخامت کمتر و یا انواعی که تعداد گام‌های به کار رفته در آن‌ها کمتر است استفاده کرد.
 • می‌توانید برای بالا بردن کیفیت سازه و با توجه به شرایطی محیطی از ساندویچ پانل‌های دارای عایق حرارتی، رطوبتی، ضد احتراق و صوتی استفاده کنید.
 • در هنگام اجرای ساندوچ پانل، در مواردی که ظاهر و زیبایی سازه حائز اهمیت است، به جای ساندویچ پانل‌های معمولی از انواع پیچ مخفی استفاده کنید.
 • هنگام نصب ساندویچ پانل برای درزبندی و آب بندی مناسب ساندویچ پانل ها استفاده از چسب سیلیکون توصیه می شود.
 • برای اجرای ساندویچ پانل ، نحوه قرار گیری ساندویچ پانل و چیدمان آن خیلی مهم است.
 • زیر سازی محل نصب ساندویچ پانل باید به نحوی باشد که پانل‌ها بر روی سازه اصلی ساختمان کاملا محکم و دقیق قرار بگیرند.
 • در هنگام اجرای ساندویچ پانل باید فاصله بین پانل‌ها رعایت شود تا هر پانل تکیه گاه مناسبی برای پانل دیگر باشد.
 • برای اجرای ساندویچ پانل باید از پیچ مخصوص از نوع واشر دار استفاده شود.
 • بعد از اجرای ساندویچ پانل برای پوشاندن درز های پانل ها،حتما از چسب سیلیکون استفاده کنید.
 • به علت وجود نری و مادگی در برخی ساندویچ پانل ها باید بعد از جایگذاری در جای مناسب با پیچ مخصوص از جنس گالوانیزه مهار شود.
 • در هنگام اجرای ساندویچ پانل سقفی حتما فضایی برای فلاشینگ‌ و آبروها قرار دهید.

سوالات متداول اجرای ساندویچ پانل

زمان اجرای پانل ها بسته به مساحت انجام کار و همچنین نوع ساندویچ پانل ، متغیر است . شما می توانید برای اطلاع از قیمت و نحوه اجرای ساندویچ پانل ها از کارشناسان ما ، مشاوره رایگان دریافت کنید .

خود ساندویچ پانل غیر قابل نفوذ آب است. اما در هنگام اجرای ساندویچ پانل ها ، درز های آن را با چسب مخصوص از نوع سیلیکون کاملا درز بندی می کنند تا بطور کامل غیر قابل نفوذ آب و حشرات شود.

انواع مختلفی از فوم در ساخت ساندویچ پانل ها استفاده می شود که برای محیط های مختلف قابل استفاده است.برخی ازین فوم ها عبارتند از فوم پلی یورتان ، فوم پلی استایرن ، فوم xps ، فوم پشم سنگ

اصولا اجرای ساندویچ پانل میبایست توسط افراد آموزش دیده انجام گیرد اما برای ساندویچ پانل های متراژ پایین ، در صورتی که مهارت نصب را دارید ، می توانید برای اجرای آن دست بکار شوید.اما برای مساحت های وسیع و پروژه های بزرگتر نیاز به نیروی متخصص برای اجرای ساندویچ پانل خواهید داشت.

سوالات متداول اجرا نصب ساندویچ پانل hl [d shci