اتاق حمل بار چادری چیست و از چه چیزی ساخته شده است؟

 امروزه از شیوه های جدید و متعددی برای حمل بار و جابه جایی استفاده می کنند یکی از انواع اتاق حمل بار اتاق حمل بار چادری است. که امروز برای جابه‌جایی انواع بار روی ماشین‌های سنگین مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای ساخت اتاق حمل بار در انواع مختلف عمدتاً از ساندویچ پانل استفاده می‌کنند. این متریال جزء مصالح پیش ساخته‌ای است که توانسته با کیفیت بالا و قیمت مناسب خود حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشد.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

چادر

اجرای ساندویچ پانل

برای اطلاعات بیشتر در مورد اجرای ساندویچ پانل کلیک کنید

اتاق حمل بار و اتاق حمل بار چادری چیست؟

قبل از این که به بررسی و معرفی اتاق حمل بار چادری بپردازیم، بهتر است بدانید که در گذشته‌های دور برای حمل و جابه‌جایی انواع بار معمولاً از کالسکه استفاده کرده‌اند، در صورتی که با پیشرفت صنعت امروزه از انواع اتاق حمل بار می‌توان به سادگی استفاده کرد. اتاق حمل بار انواع مختلفی داشته که هر کدام با قیمتی و امکاناتی متفاوت به فروش می‌رسند. در این بین مدل چادری اتاق حمل بار نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. اتاق حمل بار را می‌توان روی کمپرسی، نیسان، کامیون، کشنده و کامیونت به راحتی نصب کرد.

اتاق حمل بار چیست

همه چیز در مورد اتاق حمل بار چادری

اتاق حمل بار چادری چیست؟

در مورد ساختار اتاق حمل بار چادری می‌توان گفت، ساندویچ پانل‌های ورق دو رو با فوم عایق پلی یورتان به تولید این نوع اتاق حمل بار کمک می‌کنند. به هر حال ساندویچ پانل یکی از پراستفاده‌ترین متریال‌هایی است که به صورت پیش ساخته و مدرن امروزه مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر ساندویچ پانل سقفی و دیواری انواع ساندویچ پانل را تشکیل می‌دهند و نکته مهم این است که یکی از مصالح بسیار مقاوم، مقرون به صرفه، بادوام و مستحکم در برابر حرارت و عوامل طبیعی است که همین امر می‌تواند به مقاومت بالای اتاق‌های حمل بار هم کمک کند.

استفاده از فوم عایق پلی یورتان می‌تواند به عدم نفوذ رطوبت، بارش و آب به درون اتاق‌ها کمک کند و این یعنی اتاق حمل بار در برابر پوسیدگی و خوردگی بسیار ساختاری مقاوم و مستحکم از خود نشان می‌دهد. عمدتاً برای ساخت کف اتاق‌های حمل بار مانند چادری از ورق‌های آهنی آجدار استفاده می‌کنند که کیفیت این ورق‌های آهنی موضوع بسیار مهمی به شمار می‌آید، زیرا اگر کیفیت خوبی نداشته باشد، قطعاً در برابر فشار بارهای سنگین نمی‌تواند بدون آسیب و صدمه عمر مفید خود را حفظ کند.

مزایای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل متراژ پایین یا متراژ بالاتر را می‌توانید به دلیل کیفیت بالا این‌چنین مورد استقبال در نظر بگیرید. از جمله مزایایی که برای استفاده از انواع ساندویچ پانل‎ دیواری و سقفی می‌توان بیان کرد بدون شک تنوع رنگ، راه‌اندازی سریع، نصب آسان، مقاوم در برابر زلزله، مقاوم در برابر قارچ و پوسیدگی، عایق منحصر به فرد رطوبتی، صوتی، برودتی و حرارتی است.

پلی یورتان، پلی استایرن و پشم شیشه نیز انواع این متریال پیش ساخته را نیز تشکیل می‌دهند. همچنین بهتر است بدانید ساندویچ پانل متراژ پایین را به 2 صورت کانتینیوز و دیسکانتینیوز به راحتی می‌توان تولید کرد و همچنین بدون عایق حفره‌ای و با پیوند مولکولی بالا امروز کیفیت و مرغوبیت پانل پلی یورتان به نحو احسنت به چشم می‌آید. عمدتاً پلی استایرن در مقایسه با دیگر پانل‌ها قیمت به مراتب ارزان‌تری دارد ولی اگر به دنبال کیفیت بالا هستید، پانل پلی یورتان گزینه قابل قبول‌تری است و البته خاصیت ضدحریقی ساندویچ پانل پشم سنگ را نیز نباید نادیده گرفت. به همین دلیل برای ساخت اتاق حمل بار چادری از انواع ساندویچ پانل کمک می‌گیرند.

مزایای ساندویچ پنل

انواع اتاق حمل بار چادری

اتاق حمل بار  به صورت چادری کشویی 3 محور، سقف ثابت 3 محور و 2 محور را می‌توان در دسته‌بندی “اتاق حمل بار چادری” جای داد. چنانچه بخواهیم در ابتدا به معرفی کشویی 3 محور بپردازیم، بهتر است بدانید که قابلیت کشویی این نوع اتاق حمل بار می‌تواند یک قابلیت ویژه و استثنایی به شمار آید. یعنی از طرف دیوار و سقف برای جابه‌جایی و بارگیری به مکان‌های گوناگون می‌توان اقدام کرد. عمدتاً آن دسته از افرادی که به راحتی در حین کار فکر می‌کنند، از این مدل بیشتر استقبال می‌کنند.

مدل دیگر یعنی سقف ثابت 3 محور نیز از فولادی مستحکم، بادوام و مقاوم شاسی‌های آن ساخته‌شده است که معمولاً امکاناتی نظیر نشان‌دهنده لنت و لاستیک را می‌توان به این مدل اتاق حمل بار به صورت چادری اضافه کرد. مدل 2 محور نیز به این شکل است که ظاهری همچون کشویی 3 محور دارد و از تیرک‌هایی برای نگهداری چادر نیز استفاده می‌شود و البته از قسمت سقف و بغل می‌توان به قابلیت بازشوندگی این مدل بسیار توجه نشان داد. امروزه این مدل‌ها را از متریالی مانند ساندویچ پانل تولید می‌کنند که انواع ساندویچ پانل دیواری و سقفی امروزه جزء انواع ساندویچ پانل به شمار می‌آیند.

 

انواع اتاق حمل بار چادری

مشخصات فنی

 همچنین بهتر است در ادامه مطلب به این موضوع توجه داشته باشید که عوامل مختلفی از جمله نحوه نصب و اجرای ساندویچ پانل برای ساخت اتاق‌های حمل باری مانند مدل چادری امروزه بسیار سروصدا به پا کرده‌اند. توجه داشته باشید این نوع اتاق بار نیز مشخصات فنی خود را به این شکل نشان می‌دهد که شامل:

ابعاد خارجی

طول

13740 میلی‌متر

عرض

2550 میلی‌متر

ارتفاع

4030 میلی‌متر

 

ابعاد داخلی

طول

13670 میلی‌متر

عرض

2480 میلی‌متر

ارتفاع

2680 میلی‌متر

وزن

6500 کیلوگرم

بازخور کف

34 پالت استاندارد آماده جایگیری

ظرفیت

26000 کیلوگرم

حجم

93 مترمکعب

امکانات

سیستم روشنایی – درب عقب 2لنگه و 3لولایی از چوب

عایق بندی

ورق آلوزینک با لاستیک اختصاصی

 

توجه داشته باشید که اتاق حمل بار چادری، امکانات و تجهیزات قابل قبولی را نیز دارد. به این شکل که روی بسیاری از ماشین‌های حمل بار به راحتی نصب می‌شود و این می‌تواند یکی از امکانات فوق‌العاده‌ای باشد که برای این مدل اتاق حمل بار چادری می‌توان در نظر گرفت.

بسیاری از مشتریان نیز تقاضا دارند که امکانات بیشتری را بتوان برای اتاق تعبیه کرد. یعنی به جزء سیستم روشنایی – درب عقب 2لنگه و 3لولایی از چوب می‌توان به دنبال نصب یخچال، تانک آب و… هم بود. در این شرایط شما باید قیمت متفاوتی را برآورد کنید.

سخن پایانی مورد اتاق حمل بار چادری

حال که به ساختار اتاق حمل بار چادری اشاره کرده‌ایم، بهتر است بدانید که شرکت معتبر و باسابقه ام جی سازه در این حوزه می‌تواند انتخاب قابل قبولی باشد؛ چرا که به هر حال کیفیت و مرغوبیت متریال ساندویچ پانل در این شرکت تضمینی بوده و بدون شک شما را از انتخاب خود پشیمان نخواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید با مشاورین و متخصصین شرکت در تماس باشید.

امتیازدهی