اتاق حمل بار نوشابه از چی ساخته شده است؟

اتاق حمل بار نوشابه یکی از اتاق‌های حمل بار است که برای بارگیری انواع نوشیدنی همچون نوشابه، آب معدنی و… به کار می‌رود. بهتر است بدانید که امروزه استفاده از ساندویچ پانل را برای ساخت اتاق‌ حمل بار نوشابه نیز مناسب می‌دانند. با این حساب توصیه ما به شما این است که سعی کنید به کیفیت و مرغوبیت متریالی مانند ساندویچ پانل توجه بیشتری داشته باشید. در ادامه برای آشنایی با این اتاق حمل بار همراه ما باشید.

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

در این مطلب با چه مواردی آشنا می شویم ؟

برای اطلاعات بیشتر در مورد  ساندویچ پانل سقفی کلیک کنید

اتاق حمل بار نوشابه

اتاق حمل بار نوشابه یکی از اتاقک‌هایی است که روی خودروهای سنگین و نیمه سنگین جای می‌گیرد. طراحی خاص این اتاقک باعث شده است که حمل و جابجایی نوشیدنی‌هایی نظیر نوشابه راحتی امکان‌پذیر باشد. نام دیگر این اتاق کانتینر باربری تیغه دار است که به خاطر استحکام بالایی که دارد می‌توان به حمل و جابجایی آسان انواع نوشیدنی و البته نوشابه کمک کند. کلیه یراق آلاتی که برای ساخت این اتاق به کار می‌رود نیز از فلز است و حتی از ورق‌های ساندویچ پانل برای ساخت این اتاق استفاده می‌کنند. اما در مورد ساندویچ پانل چه میدانید؟

اتاق حمل بار نوشابه

همه چیز در مورد اتاق حمل بار نوشابه

ساندویچ پانل چیست؟

ساندویچ پانل یک جایگزین عالی برای سیمان و آجر امروزه شناخته می‌شود که جزء مصالح مدرن به شمار می‌آید. یک و یا 2 لایه ورق فلزی(ورق فولادی گالوانیزه گرم، روی و آلومینیوم) می‌تواند به تشکیل ساندویچ پانل کمک کند. سرعت بالایی که برای مونتاژ وجود دارد، توانسته استفاده از ساندویچ پانل را بسیار مورد توجه قرار دهد. به همین علت، اجرای ساندویچ پانل را می‌توان امروزه بسیار مورد استقبال معرفی کرد. عملکرد ساندویچ پانل به نحوی است که در برابر آتش می‌تواند دوام و استحکام بالایی از خود به نمایش بگذارد. به همین خاطر در ساخت اتاق حمل بار نوشابه از این متریال استفاده می‌کنند.
این نکته را نیز باید به خاطر داشته باشید که قیمت ساندویچ پانل به روز است و به همین دلیل روی قیمت ساخت این مدل اتاق‌های حمل بار هم بسیار تأثیرگذار خواهد بود. اینکه از چه نوع ورق گالوانیزه استفاده شده است، ساندویچ پانل از چه نوعی انتخاب گردد و تزریق فوم برای این متریال چه کیفیتی داشته باشد، همگی جزء دلایل واضحی به شمار می‌آیند که برای برآورد قیمت ساندویچ پانل باید مورد بررسی قرار داد. به هرحال اگر به دنبال متریالی درجه یک و باکیفیت هستید، باید از مواد اولیه مناسب و مرغوب هم استفاده کنید و قیمت مناسبی را بپردازید. به این علت که هیچ محصول باکیفیتی با قیمت پایین به فروش نمی‌رسد.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

از 2 جعبه ابزار کوچک و بزرگ در اندازه‌های ۴۸۰۴۵۰۱۰۰۰ میلی‌متر برای مدل بزرگ و ۴۵۰۴۵۰۵۱۰ میلی‌متر / ۴۵۰۳۵۰۴۱۰ میلی‌متر برای مدل کوچک این جعبه ابزار استفاده می‌کنند. درب‌های بغل معمولاً به صورت کرکره‌ای و از دیوار جداکننده پروفیل آهنی نیز در بررسی مشخصات فنی این اتاق حمل بار می‌توان یاد کرد. شاسی تولید شده اتاق از فولادی مخصوص به دست می‌آید. برای ساخت کف نیز از ورق آهن آجدار با شیب استفاده می‌کنند سیستم نورپردازی و روشنایی داخل اتاق حمل بار نوشابه را نباید فراموش کرد که اهمیت سیستمی مانند روشنایی را در اجرای ساندویچ پانل متراژ پایین هم نمی‌توان نادیده گرفت. در ادامه به ابعاد بیرونی و داخلی اتاق اشاره خواهیم کرد.
ابعاد بیرونی
طول بیرونی 5000 میلی‌متر
عرض بیرونی 2380 میلی‌متر
ارتفاع بیرونی 2300 میلی‌متر

ابعاد داخلی
طول داخلی 4800 میلی‌متر
عرض داخلی 2270 میلی‌متر
ارتفاع داخلی 2160 میلی‌متر
حجم 23.5 متر مکعب

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری دو طرف ورق طرح‌دار صاف رنگ شده الکترواستاتیک، ضد خش این ساندویچ پانل متراژ پایین در ضخامت‌های مختلف عرض 1 متر و طول دلخواه، با طراحی جدید ساندویچ پانل دیواری در داخل و خارج، ورق صاف دارای دو شیار انحصاری است و با طرح موج ریز استفاده می‌شود، ضمن اینکه لبه‌های کشویی را در هنگام نصب زیبا و محکم می‌کند. همچنین می‌توانیم از پنل‌های بدون موج برای آزمایشگاه ها و اتاق عمل ها در اجرای ساندویچ پانل استفاده کنیم.مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

طراحی ظاهری

معمولاً از یک شیب خاص برای طراحی “اتاق حمل بار نوشابه” استفاده می‌کنند. این طراحی به این سبب این‌چنین است که در هنگام حمل شیشه‌های نوشیدنی مشکلی همچون خطر ریزش وجود نداشته باشد. به هر حال در هنگام جابجایی و حمل شاید راننده در پیچ‌وخم‌های مسیر گیر کند و بدین ترتیب، باید طراحی این اتاقک به شکلی باشد که از خطرات پرهزینه جلوگیری کند.
به همین سبب شما را با امنیت و دوام قابل قبولی این اتاق روبه‌رو می‌کند. امنیت اتاق به واسطه کرکره‌هایی است که مورد استفاده قرار می‌گیرد. برخی تصور می‌کنند تنها برای پوشش سقف و دیوار می‌توان از ساندویچ پانل سقفی و یا دیواری استفاده کرد. در صورتی که در طراحی اتاق‌های حمل بار نوشابه هم استفاده از ساندویچ پانلی باکیفیت می‌تواند به دوام و استحکام این سازه به بهترین شکل ممکن کمک کند.
مزیت
به نظر شما چه مزیتی برای استفاده از اتاق حمل بار نوشابه وجود دارد؟
می‌توان گفت رعایت نکات ایمنی در زمان حمل و بارگیری موضوع بسیار مهمی است که نمی‌توان آن را نادیده گرفت. در مورد طراحی و مشخصات فنی این اتاق با شما صحبت کرده‌ایم، با این حساب باید گفت که کلیه نکات ایمنی برای حملی بی دردسر در ساختار تولید این اتاق لحاظ شده است.
باز و بسته شدن آسان و راحتی درب اتاق را نیز باید یک مزیت مهم دیگر در نظر گرفت که درب زمانی که به صورت یک تکه ساخته شده باشد و همچنین از تیغه آلومینیومی استفاده کرده باشد، این مزیت آن چنان که فکر می‌کنید، مزیت عجیبی نخواهد بود. تجهیزاتی مانند جعبه ابزار در ابعاد متفاوت بزرگ و کوچک، سیستم روشنایی و نورپردازی، محفظه باتری و تانکر آب البته به صورت سفارشی نیز ازجمله امکانات و آپشن‌های این اتاق است که می‌تواند مزیتی دیگر به شمار آیند. با این تفاسیر شما نباید استفاده از ساندویچ پانل را تنها به‌عنوان ساندویچ پانل سقفی در نظر بگیرید. به این دلیل که این متریال به خاطر مزایای خود نیز مزیت استفاده از این اتاق حمل بار را افزایش می‌دهد.

سخن پایانی اتاق حمل بار نوشابه


اتاق حمل بار نوشابه همان‌گونه که بیان کرده‌ایم، یکی از انواع اتاق‌های حمل بار است که از متریالی نظیر ساندویچ پانل ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت ساندویچ پانل روی قیمت فروش این اتاق حمل بار تأثیر به سزایی می‌گذارد. آن دسته از خریدارانی که بدون در نظر گرفتن کیفیت و مرغوبیت متریالی همچون ساندویچ پانل اقدام به انتخاب و خرید می‌کنند، بهتر است بدانند که قیمت ارزان تضمین‌کننده طول عمر هیچ چیزی نیست. به همین دلیل، برای آشنایی بیشتر با ساختار این اتاق حمل بار کاربردی و پراستفاده می‌توانید با متخصصین ما در مجموعه ام جی سازه در ارتباط باشید. متخصصین ما ب صبر و حوصله به سؤالات شما عزیزان پاسخ خواهند داد.

امتیازدهی