بررسی ابعاد ساندویچ پانل و مشخصات ورق های آن

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل بر اساس نوع ورق و ضخامت ورق طول، عرض، متراژ قابل استفاده در ساندویچ پانل محاسبه می شود. در برخی از پروژه ها وزن و ضخامت سازه از ارزش بسیار بالایی برخور دار است. در این مطلب به مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل ها با ضخامت و وزن های مختلف می پردازیم. ساندویچ پانل ها بر اساس نوع فوم مصرفی و ورق ها در ضخامت و وزن های مختلف تولید می شوند.

ساندویچ پانل سقفی

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ساندویچ پانل چیست؟

همان طور که می دانید ساندویچ پانل ها از دو لایه ورق فلزی از نوع  ورق گالوانیزه (ورق فولادی با روکش روی ) و یا آلومینیوم و یا آلوزینک (ورق فولادی با روکش آلومینیوم و روی و سیلیکون ) می باشد. البته یک لایه فوم میانی بین این دولایه ورق فلزی که ازجنس فوم ایکس پی اس، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی استایرین و… می باشد. این سازه ها جزءدسته مصالح جدید در ساختمان های صنعتی، سیلو ها، سوله ها، اتاق تمیز می باشد که مزایای فروانی نسبت به ساخت و ساز به روش سنتی دارد.

رنگ ها و ابعاد ساندویچ پانل ها متنوع بوده و به صورت کوره ای می باشد و نوع پوشش آن بر اساس دورو ورق، یک رو ورق، یک رو فویل، یک رو نایلون ، یک رو ورق یک رو کاغذ، دورو نایلون، دو رو کاغذ، دو رو فویل  وفوم مورد استفاده برای عایق ورق ها عایق پلی یورتان  با دانسیته 2+ 40 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد.

ورق ساندویچ پانل

ویژگی های ساندویچ پانل ها

  • تحمل فشار بار زیاد
  • عایق در برابر صدا و رطوبت و سرما و گرما
  • مقرون به صرفه بودن
  • ایمنی بالا
  • وزن سبک
  • مقاومت شیمیاییویژگی های ساندویچ پانل ها

مشخصات انواع ورق ساندویچ پانل

ورق آلوزینک (روی و آلومینیوم)

ضخامت 5/0 الی 7/0 میلی متر، عرض ثابت 08/1 متر، طول بین 2 تا 12 متر.

ورق و آلومینیوم

پیش رنگ ضخامت 5/0 الی 7/0 میلی متر، عرض ثابت 08/1 متر، طول بین 2 تا 12 متر.

ورق گالوانیزه

ضخامت 5/0 الی 7/0 میلی متر، عرض ثابت 08/1 متر، طول بین 2 تا 12 متر.

مشخصات فنی و “اندازه ساندویچ پانل“ به دو صورت وجود دارد که به آن اشاره خواهیم کرد.

ساندویچ پانل دیواری

این ساندویچ پانل برای پوشش دیوار سوله و ساختمان ها استفاده می شود.نوع ورق به کار رفته در این ساندویچ پانل ها گالوانیزه یا آلوزینک است

ابعاد ساندویچ پانل دیواری دارای مشخصات : عرض ثابت 15/1 متر مفید آن 13/1 متر و ضخامت ساندویچ پانل دیواری 4، 5، 6 و 8 سانتی متر و طول آن بین 2 الی 12 متر به دلخواه مشتریان البته در ابعد ساندویچ پانل دیواری سرد خانه ای ضخامت به 10، 5/12، 15، 18 و 20 سانتی متر و مدل های این ساندویچ پانل ها شامل مدل های پیچ مخفی، شیار دار، صاف شیار دار، پیچ مخفی با شیار های درشت، پیچ مخفی با شیار های ریز می باشد.

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی عایقی است برای پوشش سقف به صورتی که عایق بسیار مقاومی در برابر انواع باد و باران و انواع آفات است.در ساندویچ پانل سقفی از ورق آلوزینک استفاده می شود.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی در مدل های طرح ذوزنقه ای و طرح سفال عرض و ساندویچ پانل ذوزنقه ای 08/1 متر و طول آن 1 متر الی 12 متر دلخواه و ابعاد ساندویچ پانل طرح سفال عرض ثابت 1/9 متر و طول 7 متر.

ویژگی و مشخصات ساندویچ پانل سرد خانه ای

ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل سرد خانه ای بسیار زیاد است. و تحمل فشار بسیار زیاد و وزن سبک چسبندگی فوم به ورق، مقاومت در مقابل آتش، ایمنی سلامتی، مقاوم در برابر حرارت و برودت و ضد حریق و از رفتن هوای سرد به بیرون سر خانه جلوگیری می کند. این ساندویج پانل ها در ابعاد ساندویچ پانل متراژ پایین هم تولید و عرضه می شوند.

ساندویچ پانل پلی استایرین esp

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل استایرن به طول سفارش مشتری و در عرض 95 تا 97 سانتی متر و با چگالی یا دانسیته 20 تا 60 کیلو گرم متغییر می باشد.

ساندویچ پانل اتاق تمیز

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل اتاق تمیز که از جنس گالوانیزه یا آلومینیوم یا آلوزینک می باشد و ابعاد ساندویچ پانل در طول 1 تا 5/13 و عرض 100 سانتی متر مفید و ضخامت آن 3 تا 10 سانتی متر می باشد و همچنین دانسیته یا چگالی آن 40 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد. در نظر گرفتن ابعاد ساندویچ پانل در نحوه اجرای ساندویچ پانل اهمیت زیادی دارد.

ساندویچ پانل پشم سنگ

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل پشم سنگ که از جنس گالوانیزه و یا آلوزینک می باشد و ابعاد ساندویچ پانل در طول 3 تا 14 متر،عرض آن 100 تا 120 سانتی متر، ضخامت آن 3 تا 10 سانتی متر می باشد و همچنین دانسیته و وزن آن بین 8 تا 10 کیلو گرم بر متر مربع می باشد.

ساندویچ پانل پشم شیشه

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل پشم شیشه که از جنس آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک می باشد و ابعاد ساندویچ پانل در طول 5 تا 20 متر،عرض ثابت آن 2/1 متر،ضخامت فوم 25 تا 100 میلی متر می باشد و همچنین دانسیته یا چگالی آن 24 تا 96 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد.

ساندویچ پانل پلی اورتان

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل پلی اورتان که از جنس آلوزینک، گالوانیزه می باشد و ابعاد ساندویچ پانل در طول 2 تا 13 متر قابل سفارش، عرض ثابت آن 14/1 و ضخامت پانل 4 تا 25 سانتی متر و با چگالی 30 تا 1000 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد.

ساندویچ پانل های پی وی سی

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل های پی وی سی که از جنس پلی پروپیلن و فیبر شیشه ای توسط رزین اپوکسی محکم شده می باشد و ابعاد ساندویچ پانل در ضخامت ورق فایبرفایبر گلاس 5/0 میلی متر، وزن آن 4/5 کیلو گرم بر متر مربع و با چگالی 50 تا 60 کیلو گرم بر متر مکعب می باشد.

ساندویچ پانل کامپوزیت

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل کامپوزیت  به عرض استاندارد 1220 میلی متر و عرض حداکثر 1550 میلی متر، طول استاندارد 2440 میلی متر و طول حد اکثر 6000 میلی متر و وزن 5 الی 8 کیلو گرم در هر متر مربع و با ضخامت 1 تا 6 میلی متر می باشد. ماده کامپوزیت یکی از مواد چند سازه مورد استفاده در ساندویچ پانل ها می باشد.

ویژگی و مشخصات ساندویچ پانل سرد خانه ای 

امتیازدهی